Jaki szalik do czarnego płaszcza?

jaki szalik do czarnego płaszcza

Coraz więcej osób ma świadomość, że szalik pełni nie tylko funkcję użytkową, chroniąc np. od zimna czy wiatru, ale również stanowi niepowtarzalny dodatek do każdej stylizacji. To dzięki niemu możemy ożywić płaszcz czy kurtkę. Często jednak mamy problem. Kupimy piękny czarny płaszcz na jesień czy wczesną zimę, ale nie mamy zupełnie pojęcia, jaki szalik do czarnego płaszcza będzie pasował stylistycznie. Kolorów i fasonów jest bardzo wiele, przygotowaliśmy więc kilka wskazówek, jak zrobić to prawidłowo. 
 

Jak dobrać szalik do płaszcza? 

Wybierając szalik, bierzemy pod uwagę takie czynniki jak: 
- kolor, 
- krój płaszcza; 
- materiał, z jakiego został uszyty. 
W przypadku jednokolorowych płaszczy, mamy większy wybór i możemy dobrać jedno –, bądź wielokolorowe szaliki. Do płaszczy wzorzystych, stylistycznie będzie pasował tylko szalik jednokolorowy. 
 
szalik do czarnego płaszcza

szal do czarnego płaszcza


Szalik do eleganckiego czarnego płaszcza 

Czarny płaszcz to ponadczasowo klasyka. Jest bardzo elegancki i najbardziej uniwersalny, że wszystkich okryć wierzchnich. Idealnie nadaje się na różne okazje, te bardziej oficjalne i mniej oficjalne. Płaszcz w kolorze czerni to must have każdej garderoby męskiej i kobiecej. Stanowi uniwersalną bazę do różnych stylizacji. Możemy być pewni, że zawsze będziemy prezentować się stylowo i modnie. W każdym sezonie czarne płaszcze są dostępne w sklepach stacjonarnych czy online. Bez problemu kupimy model, który będzie nam najbardziej odpowiadał. 
 
 


Założenie czarnego płaszcza samego w sobie może dawać jednak efekt smutku i przygnębienia. Czarny uwydatnia zimny charakter cery i powoduje, że twarz może być postrzegana jako zmęczona czy dojrzalsza. Aby uniknąć takich sytuacji, warto wiedzieć, jak ożywić czarny płaszcz. Oczywiście można to zrobić za sprawą sprawnie dobranego szalika. Jaki szalik do czarnego płaszcza będzie więc pasował najlepiej? Do eleganckiego płaszcza można dobrać szalik w odcieniach bieli czy kremu, ale nie brązu. Świetnie będzie komponował się również czerwony szal, który szykownej elegancki nada niezwykle kobiecego charakteru.
 
 
Posiadając płaszcz z szerokim kołnierzem czy klapami, powinnyśmy wybrać cienki szal np. jedwabiu, który z łatwością owiniemy wokół szyi bądź włożymy pod klapy. Delikatny materiał prezentuje się wyjątkowo elegancko i doskonale pasuje do szykownych płaszczy wykonanych z wełny czy kaszmiru. Taki szalik będzie pasował na oficjalne okazje, np. uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Jedwabne szaliki mają jednak dość istotną wadę, są zazwyczaj dość cienkie, dlatego nie ochronią przed zimnem i silnym wiatrem. Pełnią funkcję wyłącznie dekoracyjną. Oryginalne jedwabne szale są dość drogie, większość decyduje się raczej na te wykonane z poliestru bądź tylko z niewielką domieszką jedwabiu. 
 
Dobierając szalik do płaszcza, musimy uwzględnić również jego długość. Z zapinanym płaszczem z klapami najlepiej będzie się komponował długi szalik, który będzie swobodnie zwisał i podkreślał wytworność całości stylizacji. 
 

  

Szalik do czarnego płaszcza na co dzień 

Czarny płaszcz sam w sobie daje bardzo dużo możliwości stylizacji. Idealnie będzie nadawał się do noszenia na co dzień, zwłaszcza gdy ma bardziej casualowy krój. Dobierając szalik do takiego płaszcza, nie musimy się już sztywno trzymać określonych z góry konwenansów. Z powodzeniem możemy wybrać wielobarwny dzianinowy szalik np. w kratkę i wiązać go w różny, nawet fantazyjny sposób. Warto jednak wybrać taki wzór, który, choć w jednym z elementów będzie nawiązywał do czerni obecnej na płaszczu. Pozwoli nam to uzyskać pewną spójność i harmonię w stylizacji. Ale uwagą, szaliki w kwiaty zdecydowanie zarezerwowane są na wiosnę i lepiej ich unikać. 
 

Do czarnego płaszcza idealnie pasować będzie również szalik w jednolitym kolorze np. w odcieniach pomarańczowego, fioletu czy bordowego. Zdecydowanie odradza się szaliki w kolorach różu, niebieskiego czy soczystej zieleni. Niektórzy styliści polecają bardzo jaskrawy róż. To rozwiązanie nie u wszystkich sprawdzi się najlepiej. Ja jestem zdecydowaną przeciwniczką łączenia różowego szalika z czarnym płaszczem. Przy wyborze koloru najlepiej kierować się kolorem oczu oraz karnacją. Jeśli cera jest blada lepiej wybrać jasne, żywsze kolorystycznie odcienie, które spowodują, że optycznie karnacja będzie wydawała się ciemniejsza.
 
* źródło zdjęć:  www.orsay.com

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Czarny kolor jest na tyle uniwersalny, że co by do niego dopasować to zawsze będzie ok. Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie to czarny szalik do czarnego płaszcza :)

    OdpowiedzUsuń