Orgametril a tycie

orgametril a tycie

Wiele z Was zapewne słyszało o wpływie hormonów na przemianę materii. Niektórym z nich przypisywane jest działanie redukujące wagę, innym zaś zwiększające masę ciała. Orgametril jest syntetycznym progesteronem, podobnym do naturalnego żeńskiego hormonu płciowego progesteronu. Warto się więc zastanowić jaki wpływ ma Orgametril a tycie. Czy przyjmowanie linestrenolu rzeczywiście wpływa na wagę?

Progesteron a wzrost wagi

W trakcie cyklu miesiączkowego dochodzi do zmian hormonalnych. Pozom progesteronu oraz estrogenów spada w pierwszym dniu cyklu, co powoduje złuszczanie się błony śluzowej macicy i krwawienie miesiączkowe. Podczas kolejnych dni poziomu hormonów wahają się między sobą, wpływając na owulację i wzrost endometrium. Poziom naturalnego progesteronu wraz z wiekiem zmniejsza się w organizmie kobiety. Szczególnie widoczne jest to w okresie menopauzy. Na kilka lat przed można już zaobserwować nieregularne miesiączki oraz cykle bezowulacyjne. Niski poziom progesteronu może powodować zatrzymywanie się wody w organizmie oraz wzdęcia. Doskonale to widać w drugiej fazie cyklu, gdy działa progesteron. Możemy wtedy czuć się pełniejsze i cięższe.
 
 

Orgametril a waga

Progestageny – Orgametril stosuje się w zaburzeniach cyklu miesiączkowego, a więc wtedy, gdy gospodarka hormonalna jest w jakimś stopniu zachwiana. Orgametril wpływa na błonę śluzową macicy, blokując jej nadmierny przerost. W ulotce leku poruszona jest kwestia Orgametril a tycie. Koniecznie warto zapoznać się punktem 4. ulotki Możliwe działania niepożądane. W zależności od przepisanego dawkowania i wrażliwości kobiety Orgametril może choć nie musi powodować działania niepożądane. Bardzo często negatywnym skutkiem ubocznym Orgametrilu jest zwiększenie masy ciała, na skutek zwiększonego apetytu. Nie występuje ono jednak u wszystkich kobiet przyjmujących lek. Szacuje się, że dotyczy to 1 na 10 osób. Należy również przypuszczać, że nie bez znaczenia ma dieta oraz tryb życia kobiety. Jeśli racjonalna dieta i aktywność fizyczna nie zredukują wagi i nadal będziemy mocno przybierać na wadze, warto udać się do swojego lekarza ginekologa i porozmawiać o tym, czy korzyści przyjmowania Orgametrilu przewyższają skutki uboczne. A może należy zmienić lek na inny.

Orgametril a tycie w przypadku zatrzymania wody w organizmie

Często też podczas przyjmowania Orgametrilu dochodzi do zatrzymania płynów. Przyjmuje się, że dzieje się tak u 1 na 10 Pań. Wato więc przyjrzeć się dokładnie naszemu organizmowi, może wzrost wagi jest spowodowany właśnie nadmiarem wody w naszym ciele a niekoniecznie zyskaniem dodatkowych kilogramów. Progestageny działają odwadniająco, organizm traci wodę i się odwadnia. Jeśli tak się dzieje, uruchamiany jest tryb ochronny w postaci jej magazynowania. Jeśli nie dostarcza się odpowiedniej ilości płynów, następuje zatrzymanie wody w organizmie. Odpowiedź sobie więc na pytanie, czy pijesz dużo płynów przyjmując Orgametril? Może te pozorne tycie jest spowodowane właściwe tym. Nawodnij swój organizm i sprawdź, czy wszystko nie wróciło do normy.
 
 
Wpis ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza. 
 

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Nie stosowałam nigdy tego preparatu i obym nie musiała...Słyszałam od wielu kobiet, że hormony odpowiadają za przytycie, sama borykam się z podobnym problemem, choć przyczyna u mnie jest akurat inna.

    OdpowiedzUsuń