wielki ilustrowany słownik angielsko polski dla dzieci

O tym, że nauka języka obcego jest niezwykle ważna, nie trzeba nikogo przekonywać. Warto już od najmłodszych lat kształtować tę umiejętność. Konieczne są materiały, które pomogą w tym procesie. Podstawa to dobry słownik angielski dla dzieci, który nie tylko będzie zawierał wszystkie niezbędne słownictwo, ale również usystematyzuje wiedzę.


Wielki ilustrowany słownik angielsko – polski dla dzieci i młodzieży – opis:  

Książka dedykowana jest dzieciom do nauki języka angielskiego. Zawiera zbiór około 1,5 tys. wyrazów. Każde słowo zostało opatrzone grafiką. Szczególnym ułatwieniem jest spolszczony zapis wymowy. Na końcu książki znajdziemy również zagadnienia z gramatyki takie jak: przedimki, zaimki osobowe, przymiotniki dzierżawcze, czasownik be, have got czy czasownik modalny can. Jest też indeks – słowniczek polsko – angielski.Recenzja:

Wielki ilustrowany słownik angielsko - polski dla dzieci i młodzieży zawiera wszystkie podstawowe wyrażenia, które potrzebuje dziecko na pierwszym etapie nauki. Książka jest ciekawie ilustrowana, co z pewnością zachęca do nauki. Taka forma przedstawiania treści jest niezwykle interesująca. Do każdego wyrażenia stworzono indywidualną grafikę. Wszystko zostało bardzo czytelnie przedstawione. Niektóre zagadnienia zostały pogrupowane. Dobrze jest to widoczne na przykładzie części ciała czy dni tygodnia. To z pewnością ułatwia przyswajanie wiedzy. To jeden z takich słowników, który można czytać i oglądać bez obawy, że wyląduje gdzieś zapomniany na półce. Książka to doskonały prezent dla przedszkolaków i dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Za sprawą tego słownika nauka języka angielskiego stanie się prawdziwą przyjemnością. Dziecko samo będzie wracało do książki. 
Polecam serdecznie publikację. To łatwy i szybki sposób na poznanie najważniejszych angielskich wyrazów. Do każdego słowa dołączona została wymowa zbliżona do właściwego brzmienia. Co znacznie ułatwi i przyspieszy proces nauki. Dziecko, które już umie czytać, samodzielnie zapozna się z danym słowem. Zapamiętywanie nowych treści z Wielkim ilustrowanym słownikiem angielsko - polskim może być ciekawe i pełne humoru. 

Pozwólcie, że zatrzymam się na kwestiach technicznych. Publikacja posiada dość spory format, daleki od formatu kieszonkowego. Z książki trzeba będzie więc korzystać raczej w warunkach domowych. Twarda oprawa daje gwarancję solidności i trwałości. Grafika okładki nie jest zbyt atrakcyjna. Gdybym nie mogła ocenić wnętrza książki przed zakupem i kierowała się tylko pierwszym wrażeniem prawdopodobnie bym jej nie kupiła. A to byłby duży błąd. Wielki ilustrowany słownik angielsko – polski dla dzieci i młodzieży spełnia wszystkie moje oczekiwania dotyczące słownika dla dzieci. Jestem pewna, że mój syn i córka często będą sięgały po książkę, jako pomoc i uzupełnienie nowych treści poznanych na lekcjach.