Dzielenie na sylaby ćwiczenia

Dzielenie na sylaby dzieci rozpoczynają już w przedszkolu. Na tym etapie wprowadzane się pojęcia samogłoski czy spółgłoski. Maluszki dzielą wyrazy wyklaskując poszczególne sylaby. Ćwiczenia wykorzystują rytm do utrwalenia zasad podziału i mają charakter zabawy. 
 
W pierwszej klasie od uczniów wymaga się już znacznie więcej. Dodatkowo dziecko musi zacząć głoskować oraz prawidłowo wyszczególnią samogłoski oraz spółgłoski. Co może sprawiać trudności. Kluczowymi umiejętnościami jest nie tylko dzielenie na sylaby wyrazów ale również określenie liczby sylab, głosek oraz liter w poszczególnych wyrazach. 
Poniżej znajdziecie przygotowane przeze mnie karty pracy z dzielenia na sylaby, które z pewnością ułatwią wam przyswajanie wiedzy w domu. Z własnego doświadczenia wiem, że warto nie tylko pytać dziecka podziału na sylaby, ale również zachęcić go do wykonywania ćwiczeń na papierze. Nauczyciele wykorzystując karty pracy do sprawdzania umiejętności, a samodzielne ćwiczenia pozwolą opanować prawidłowe dzielenie na sylaby. 
 
 

Dzielenie na sylaby ćwiczenia / karty pracy

 

ćwiczenia z dzielenia na sylaby

ćwiczenia podział na sylaby


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze