Kolorowanka Święty Mikołaj

kolorowanka święty mikołaj

Ze Świętami Bożego Narodzenia kojarzą się nam różne przedmioty i postacie. Bezapelacyjnie każdy zna Świętego Mikołaja. To on, jak głosi tradycja, przynosi grzecznym dzieciom prezenty, a niegrzecznym rózgę. Święty Mikołaj kolorowanka to doskonały sposób, aby umilić dziecku czas oczekiwania na ten magiczny czas. Bez względu na to czy jest to Wigilia, Adwent a może Mikołajki.

 
mikołaj kolorowanka do druku

Mikołaj do kolorowania sposób na nudę

Czasami my dorośli jesteśmy tak zajęci zewnętrznymi przygotowaniami – sprzątaniem, zakupami czy gotowaniem, że zapominamy, iż maluszki tak jak my czekamy na to co się wydarzy. Dzieci w ten czas mogą się zwyczajnie nudzić i swoim zachowaniem doprowadzać dorosłych do konsternacji.

Kolorowanka pozwala na kreatywne spędzenie wolnego czasu przez dziecko. Przecież ile można oglądać telewizję czy bawić się tabletem. Maluszek, kolorując obrazki, uczy się koncentracji i rozwija zdolności manualne, które są niezbędne podczas nauki pisania. Uczy się prawidło trzymać kredkę czy ołówek. Bardzo często rodzice nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że zwykle malowanki procentują w późniejszym czasie, przynosząc wiele korzyści. 

malowanka z mikołajem

Warto wydrukować malowankę zwłaszcza 6 grudnia, kiedy to obchodzimy tzw. Mikołajki – czyli imieniny Świętego Mikołaja. Jestem pewna, że w większości przedszkoli ten dzień obchodzony jest w sposób szczególny. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby Mikołajki obchodzić również w zaciszu własnego domu. Kolorowanka Święty Mikołaj pomoże nam doskonale przybliżyć, postać tego znanego na całym Świętego. Przecież Święty Mikołaj nie jest postacią fikcyjną, był biskupem, kiedyś żył i swoją postawą zapracował na szczególne uznanie i sławę. Opowiedzcie o nim swoim dzieciom.

mikołaj kolorowanka

mikołaj kolorowanka do druku

Mikołaj kolorowanka do wydrukowania za darmo

Dlatego też specjalnie na tę szczególną okazję przygotowałam dla Was zbiór kolorowanek ze Świętym Mikołajem. Myślę, że każdy z powodzeniem wybierze coś dla siebie. Dla większych dzieci przygotowałam kolorowanki ze wzorem. Dziecko ma za zadanie pomalowanie obrazka takimi samymi kolorami, jak to jest prezentowane na przykładzie obok. Warunek jest tylko jeden, musicie tylko mieć drukarkę z kolorowym tuszem, aby dobrze wydrukować taką malowankę. Dla maluszków mam tradycyjną kolorowankę, bez podpowiedzi co do sposobu wypełnienia. Dziecko może więc dowolnie dobierać kolory, jakimi pomaluje Świętego Mikołaja. Choć oczywiste jest, że Mikołaj będzie biało-czerwony. 

kolorowanka święty mikołaj

święty mikołaj z prezentami kolorowanka

Kolorowanki do druku są dostępne do pobrania. Wystarczy kliknąć obraz prawnym przyciskiem myszy i wybrać opcję – zapisz jako… Kolorowanka powinna zostać zapisana automatycznie na Waszym komputerze w rozszerzeniu .jpg. Obraz jest dobrej jakości, bez problemu możecie go drukować wielokrotnie. Nie ograniczam dostępu. Kolorowanka Święty Mikołaj jest darmowa, a dostęp jest bezpłatny. Z tytułu druku niepobierane są żadne opłaty. Zastrzegam jednak, że kolorowanki nie mogą być kopiowane i umieszczane na innych stronach oprócz mojego bloga.  Szanujmy pracę innych osób i ich wysiłek. Będę bardzo wdzięczna, jeśli udostępnicie ten post o kolorowankach Świętego Mikołaja w mediach społecznościowych. Może wasi znajomi również skorzystają z kolorowanek. Będzie mi bardzo miło.

Prześlij komentarz

0 Komentarze