Kolorowanki antystresowe do druku

kolorowanki antystresowe do druku

Nie w tym nic złego, że człowiek dorosły doświadcza stresu czy negatywnych emocji. Ważne jest jednak to, w jaki sposób radzimy sobie z przytłaczającymi nas uczuciami i sytuacjami. Najlepszym sposobem jest wyłącznie myślenia i tutaj idealne są w tym celu kolorowanki antystresowe do druku. Sprawdzą się idealnie nie tylko w przypadku dzieci, ale również osób dorosłych, które pragną się choć trochę wyciszyć, rozluźnić.

Kolorowanki antystresowe w walce z negatywnymi emocjami

Człowiek bardzo często będąc pod wpływem różnych sytuacji, nie potrafi przestać myśleć o tym co się wydarzyło. Stałe coś analizuje, rozmyśla, roztrząsa, mimo że doskonale wie, że nie ma wpływu na to co się wydarzyło i nic tak naprawdę nie może już z tym zrobić. Uporczywe myśli będące wynikiem stresu potrafią być bardzo męczące i uciążliwe. Nie raz do tego stopnia, że czujemy się wyczerpani emocjonalnie i duchowo. 

 

antystresowe kolorowanki do druku

W takiej sytuacji dobrze jest znaleźć takie zajęcie, które pomoże nam uspokoić emocje i wyciszyć myśli. Idealnym sposobem jest kolorowanie. Zapewne każdy z nas przyłapał się kiedyś na zwykłym rysowaniu czy bazgraniu podczas słuchania szefa, szkolenia czy jazdy pociągiem. Dzięki kolorowaniu zaczyna pracować inna półkula mózgu, odpowiedzialna za kreatywność i zdolności manualne. 

Kolorowanki antystresowe do druku są świetnym sposobem na odreagowanie po ciężkim dniu pracy czy też na zwiększenie koncentracji przed ważnym wydarzeniem. Stres i ciągłe rozmyślanie nie pomogą nam znaleźć właściwego rozwiązania. Owszem są sytuacji, gdy stres działa na człowieka motywująco, pokazuje, że zależy mu na czymś wystarczająco mocno, ale dopiero prawdziwe wyciszenie i zajęcie się zupełnie czymś innym, pozwala na zdystansowanie się do danej sytuacji. Ważne jest przecież spojrzenie na rzeczywistość z zupełnie innej perspektywy. Często po takiej sesji terapeutycznej z kolorowanką dla dorosłych okazuje się, że to, co wcześniej wydawało się nam takie straszne, już takie nie jest. Czasami wręcz śmiejemy się z naszego wcześniejszego zamartwiania się.
Darmowe kolorowanki antystresowe do druku dla dorosłych

Poniżej znajduje się duży zbiór kolorowanek antystresowych gotowych do druku. Kolorowanki są darmowe, wystarczy je pobrać na komputer i wydrukować we własnym zakresie. Wielkość obrazów jest tak duża, że pozwoli to na wyraźny i dobry jakościowo wydruk. Możecie je dowolnie kolorować różnymi kolorami. Ja podkradam kredki swoim dzieciom, ale są też specjalne żelowe długopisy do kolorowania, które pozwalają na stworzenie prawdziwego arcydzieła. 

 
Podczas kolorowania nawet się nie zorientujecie jaki wasz umysł wypocznie, oczyści się z negatywnych emocji i stresu.  W miarę możliwości postaram się uzupełnić kolekcję kolorowanek o różne motywy. Na razie przeważają motywy kwiatowe, zwierzęce, ale też jest jeden motyw świąteczny z choinką oraz zajączkiem wielkanocnym. Mam nadzieję, że po tego typu kolorowanki antystresowe sięgną nie tylko panie, ale również panowie, którzy szukają idealnego sposobu na relaks i odstresowanie się.

Prześlij komentarz

0 Komentarze