Elementarz Teksty do czytania metodą sylabową


Jedną z metod nauki czytania jest metoda sylabowa. Dziecko uczy się nie tyle pojedynczych literek, a całych sylab, które potem łączy w wyrazy. Nabycie tej umiejętności z początku może wydawać się dość trudne, ale z czasem okazuje się, że jest to najlepsza droga do płynnego czytania ze zrozumienie. Konieczne są oczywiście regularne ćwiczenia czytania. Warto korzystać z publikacji, które pomogą nam w nauce. Jedną z książek do czytania sylabowego jest Elementarz Teksty do czytania metodą sylabową Aleksandry Plec Marzeny Skoczylas
 

Elementarz Teksty do czytania metodą sylabową

Książka jest idealną pomocą do rodziców rozpoczynających swoją przygodę z nauką czytania. Dedykowana jest dzieciom powyżej 5 roku życia. Warto zacząć naukę jak najszybciej, gdy dziecko osiągnie pewną dojrzałość umysłową. Jeśli będziemy zbyt długo zwlekać, zacznie czytać literując, co może znacznie utrudnić naukę czytania.  Materiał w Elementarz Teksty do czytania metodą sylabową został podzielony na kilka części. W pierwszej znajdują się podstawy. Naukę zaczynamy na samogłoskach. Potem przechodzimy do spółgłosek, a na samym końcu do dwuznaków. Druga część to trudniejsze teksty dla dzieci, które opanowały już umiejętność nauki czytania. Publikacja pomaga ćwiczyć nie tylko samą technikę, ale również tempo czytania.
 


 
Publikacja opatrzona jest kolorowymi rysunkami, które mają za zadanie zachęcić dziecko do nauki. Muszę przyznać, że ilustracje są nie tylko piękne, ale rozpraszające. Warto przed przystąpieniem do czytania dokładnie pooglądać grafikę. Tak, aby potem móc spokojnie skupić się na samym już czytaniu. 
 
Książka posiada duży format oraz sporą czcionkę ułatwiającą naukę czytania najmłodszym. Moje dzieci to na niej uczyły się czytać. Nam ona zupełnie wystarczyła. Do tego stopnia, że nie musieliśmy już kupować drugiej książki. Większość publikacji na rynku skonstruowana jest w podobny sposób. Warto je przejrzeć i wybrać tą, która będzie spełniała nasze oczekiwania. Dla zainteresowanych dołączam zdjęcia przykładowym stron elementarza. Układ treści jest naprawdę bardzo czytelny. Co ułatwia pracę z książką.

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze