Czy jazda na rolkach odchudza?


Jazda na rolkach jest jednym z aktywnych sposobów spędzenia wolnego czasu. Wiele osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów zastanawia się, czy jazda na rolkach odchudza i ile kalorii spala. Na pewno jest to dobra droga, aby się odchudzić, bo nie trzeba się męczyć wyczerpującymi treningami. Jedno jest pewne, jeśli można osiągnąć zadowalające efekty, bez dużego wysiłku na pewno warto spróbować. 
 

Jazda na rolkach a odchudzanie

Odchudzanie większości kojarzy się z drakońską dietą i intensywnymi ćwiczeniami. Niestety taki jest stereotyp odchudzania i dlatego już na samym początku większość rezygnuje z walki o szczupłą sylwetkę. Warto jednak uświadomić sobie, że wystarczy tylko zmiana nawyków i wybór odpowiedniego sportu na odchudzanie, a będziemy spalać zbędny tłuszcz bez dużego wysiłku. Wiele osób wybiera bieganie. Ja niestety nigdy nie lubiłam biegania, które zbyt mocno obciążało moje stawy. Bardzo często odczuwałam ból stawów kolanowych oraz dolnego odcinka kręgosłupa. Po więc takie odchudzanie, które jeszcze szkodzi mojemu zdrowiu? Na szczęście jednym ze sportów, które warto uprawiać, aby schudnąć, jest jazda na rolkach. Tak, jazda na rolkach odchudza i to skutecznie! Tak naprawdę każda wykonywana przez nas aktywność z w mniejszych bądź większym stopniu przyczynia się do spalania kcal. Zwykłe wchodzenie po schodach, spacer czy codzienne sprzątanie sprawia, że tracimy energię. Przyjrzymy się jednak jeździe na rolkach.

Podczas jazdy na rolkach pracują różne mięśnie nóg, pleców, rąk, a także mięśnie boczne brzucha. Ruchy wykonywane są płynnie i nie występuje tutaj intensywny nacisk na stawy. Jest to szczególnie ważne dla osób z nadwagą, które i tak są już narażeni na urazy i kontuzje ze względu na duże obciążenie masą. Poza tym nie oszukujmy się, podczas biegania kondycja odgrywa dużą rolę. Osoba niewprawiona już po kilkudziesięciu metrach dostanie zadyszki i będzie czuła się zmęczona, co z pewnością nie zmotywuje do treningu i dalszego odchudzania tą drogą. Podczas jazdy na rolkach nie odczuwamy tak intensywności ćwiczeń, odpychamy się od podłoża stopami na przemiennie praktycznie bez użycia dodatkowej energii ze strony całego organizmu. Chcąc utrzymać równowagę na rolkach, musimy napinać mięśnie brzucha i utrzymywać wyprostowaną pozycję ciała. Nie garbimy się. Do naszych płuc zaczyna docierać więcej powietrza. Same korzyści.

Regularna jazda na rolkach sprawia, że ujędrnione i podniesione zostaną pośladki, wzmocnione mięśnie brzucha a z naszych ud zniknie cellulit. Wszystko to przełoży się na ogólny kształt sylwetki. Z pewnością stanie się bardziej wymodelowana. Jazda na rolkach odchudza nie tylko skutecznie, ale w przyjemny sposób wpływając na cały organizm. Musimy tylko pamiętać, że ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie i odpowiedni sposób.


Ile kalorii spala jazda na rolkach?

Jazda na rolkach odchudza wówczas gdy przeznaczamy na nią określoną ilość czasu. Przyjmuje się, że zadowalające efekty uzyskuje się, jeżdżąc co najmniej 1 godzinę. Podczas godziny jazdy na rolkach można spalić nawet 500 - 700 kcal. Nie ma tutaj tak naprawdę stałej wartości spalanych kalorii. To ile kcal spala jazda na rolkach, zależy od tempa jazdy. Im jest ono większe, tym bardziej aktywny jest nasz organizm, mięśnie i więcej kalorii zostanie spalonych. Regularne treningi 2-3 w tygodniu pozwolą na pozbycie się zbędnych kilogramów. Jazda na rolkach kalorie spala w sposób skuteczny pod warunkiem też, że zachowujemy w miarę równe tempo. To naprawdę dynamiczny sport, które daje duże możliwości ćwiczeń. Wystarczy, że zaczniemy bardziej pracować rękami, a spalimy więcej kalorii. Organizm musi być właściwie dotleniony, a wysiłek odpowiednio dawkowany.

Myślę, że teraz już nikt nie ma wątpliwości, że jazda na rolkach odchudza. Jest to oczywiste. Spalamy dużo kalorii i świetnie się przy tym bawimy, relaksujemy się po ciężkim dniu. To doskonała alternatywa dla porannej jazdy na rowerze czy joggingu. Z pewnością warto spróbować, bo korzyści dla odchudzania są ogromne.

Prześlij komentarz

3 Komentarze

  1. Świetna sprawa, muszę rozważyć ten rodzaj aktywności, choć do tej pory nigdy rolek nie miałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziekuje za ciekawy artykul, nie wiedzialam, ze jazda na rolkach przynosi tyle korzysci.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tak się domyślałam :D A chętnie bym wyszła znów na rolki

    OdpowiedzUsuń