Kosmetyki przeciwłupieżowe - skuteczne i tanie produkty


Łupież jest problemem, który uprzykrza życie w wielu aspektach. W przypadku tego schorzenia skóry głowy, może ona nieprzyjemnie swędzieć, a dodatkowo pozostające na włosach lub - co gorsza - opadające na odzież białe płatki nie prezentują się szczególnie estetycznie. Skutecznym rozwiązaniem tego typu problemów są szampony przeciwłupieżowe, których działanie jest nastawione na polepszenie stanu skóry głowy i usunięcie tego typu problemów. 
 

Czym jest łupież?

Łupież to choroba skóry głowy, która polega na przyspieszonym podziale komórek naskórka, a w konsekwencji takiego stanu rzeczy - do jego zdecydowanie zbyt szybkiego łuszczenia się. Niestety, naskórek oddziela się od skóry głowy w postaci niewielkich "płatków" w białym kolorze, a te pozostają na włosach, prezentując się niezbyt estetycznie.

Jak wskazują statystyki, problem jest powszechny: na łupież choć raz w życiu cierpiał co drugi z nas, a wyleczenie go przysporzyło sporych trudności. Poniżej prezentujemy niedrogie, skuteczne szampony przeciwłupieżowe, które pomogą w usunięciu tego schorzenia i pozwolą cieszyć się czystą skórą głowy.

1. Goldwell Dualsenses Scalp Anti-Dandruff

Produkt ten cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników, a także profesjonalistów. Powstał po to, by pomóc zapobiegać nawracającym problemom z łupieżem, a efekty jego działania widać już po pierwszym użyciu.

2. Loreal Instant Clear Pure

Tego typu kosmetyki na problemy skórne działają poprzez leczenie podłoża problemu. Co to oznacza? Loreal Instant Clear Pure pomaga regulować pracę gruczołów łojowych, tym samym niwelując problemy z łupieżem. Co istotne, produkt ten pomaga nie tylko usuwać łupież, ale również dba o włosy.

3. Schwarzkopf Scalp Genesis

To kolejny produkt znanej marki, który można zakupić w naprawdę wielu miejscach. Produkt pomaga szybko uporać się z problemem przykrego łupieżu, a także zapobiega jego nawrotom i zmniejsza uporczywe swędzenie, jakie może wywoływać łupież.

Kiedy szampon to za mało?

Powyższe preparaty to przykładowe kosmetyki na problemy skórne, które można zastosować. Tworząc tę listę, kierowaliśmy się dostępnością produktów, a także ich ceną. Warto jednak mieć na względzie, że konieczny może okazać się szampon leczniczy, wdrażany przez specjalistę. Jeśli zauważysz, że żaden z podanych wyżej specyfików, a także inne wypróbowane przez Ciebie rozwiązania się nie sprawdziły - udaj się do lekarza. Być może konieczne będzie wdrożenie innych form leczenia, które nie są dostępne w drogeriach czy w aptekach jako środki bez recepty.

 

#Materiałsponsorowany

Prześlij komentarz

0 Komentarze