Najlepsze oleje do letnich sałatek na grilla

Okres letniego grillowania można oficjalnie uznać za otwarty. Do pysznych i aromatycznych mięs oraz warzyw warto jednak przygotować świeże, pyszne sałatki, do których idealnym dodatkiem będą oleje zimnotłoczone. Dlaczego warto zdecydować się na ten typ olejów i które z nich sprawdzą się najlepiej? 
 

Oliwa z oliwek

Zimnotłoczona oliwa z oliwek sprawi, że dostarczysz do swojego organizmu szeregu witamin, takich jak K, A, D oraz E. Jest korzystna w okresie wzrostu, gdyż wykazuje dobry wpływ na rozwój kości u dzieci, a dodatkowo - spowalnia proces starzenia się organizmu. Dodana do sałatki jest idealnym, niezwykle delikatnym spoiwem wszystkich smaków. W porównaniu z pozostałymi propozycjami na tej liście, jest stosunkowo neutralna jeśli chodzi o posmak, dlatego sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku osób, które nie przepadają za olejami.

Olej z pestek dyni

Olej z pestek dyni bywa niekiedy określany mianem zielonego złota i nie ma w tym przesady. Dzięki szeregowi korzystnych dla organizmu substancji, olej ten może wpłynąć dobrze na wygląd skóry (pomaga w radzeniu sobie z bliznami, trądzikiem oraz rozstępami), a także pomóc zwalczyć pasożyty w organizmie i nie tylko. Dodawany do sałatek na zimno, zachowuje swoje optymalne właściwości, a jego unikalny, nieco orzechowy posmak, doskonale podkręca smak przygotowywanych przez siebie sałatek.

Olej z awokado

Oleje do sałatek na grilla powinny być dobierane tak, by pysznie smakowały, ale również dostarczały korzystnych dla organizmu substancji odżywczych. Dlatego też na naszej liście znalazły się wyłącznie oleje zimnotłoczone wysokiej jakości, a wśród nich między innymi olej z awokado. W związku z zawartością roślinnych kwasów tłuszczowych, olej ten wpływa korzystnie na układ sercowo-naczyniowy. Dodatkowo, wspiera prawidłową pracę narządu wzroku, leczenie artretyzmu oraz wykazuje działanie nawilżające.

Olej lniany

Olej lniany to świetny dodatek do sałatek na grilla. Oprócz pysznego smaku, oferuje również szereg korzystnych dla organizmu właściwości, takich jak działanie antyoksydacyjne, poprawa metabolizmu, wsparcie dla układu trawiennego czy obniżenie poziomu "złego" cholesterolu we krwi. Wszystko to sprawia, że dodanie do sałatki oleju lnianego może wspomóc optymalną pracę organizmu i tym samym umożliwić zachowanie dobrego zdrowia na znacznie dłużej.

Pamiętaj, że oferta różnego rodzaju olejów jest zdecydowanie bogatsza. Jeśli wypróbujesz wszystkie propozycje z naszej oferty i masz ochotę na więcej, nie obawiaj się łączyć smaków!

Prześlij komentarz

0 Komentarze