Autentyczny sposób na pozbycie się kataru? Metoda na nebulizator

Choroba może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy płeć. Najbardziej nieznośnym objawem, który pojawia się, gdy atakuje nas przeziębienie, jest katar. Ta cieknąca z nosa wodnista wydzielina, z czasem zamieniająca się w gęstą maź, skutecznie blokuje nasze drogi oddechowe, uniemożliwiając nam swobodny oddech. 

Przeziębienie to dość złożony proces, który zaczyna się z pozoru niewinnymi objawami. Kiedy do naszego organizmu sprytnie przedostają się nieproszeni goście (wirusy i bakterie), zaczyna on się przed nimi bronić. Pojawiają się takie objawy, jak ból i zawroty głowy, dreszcze, uczucie drapania w gardle, a także nieustanna potrzeba kichania. Najskuteczniejszym sposobem, który autentycznie pozwala pozbyć się przykrych dolegliwości towarzyszących przeziębieniu, jest nebulizator.

Oprócz nebulizatorów na rynku dostępne są jeszcze inne, podobne urządzenia – inhalatory. Niektórzy mylnie używają zamiennie tych dwóch terminów, ponieważ służą do tego samego, jednak nie należy posługiwać się nimi w tym samym znaczeniu.

Czym różni się nebulizator od inhalatora?

Zarówno nebulizator, jak i inhalator służą do leczenia dolegliwości dróg oddechowych, z tym że pierwsze wymieniane urządzenie jest skierowane do dłuższych terapii. Inhalacja określa sposób wprowadzania do dróg oddechowych konkretnej substancji razem z powietrzem. Można ją stosować zarówno w przypadku domowych inhalacji z użyciem olejków eterycznych rozpuszczonych we wrzątku, jak i do konkretnych zabiegów leczniczych, do których wymagany jest specjalistyczny sprzęt.

Jeżeli natomiast chodzi o nebulizację, to jest to jeden ze sposobów inhalacji. Nebulizator służy do podawania choremu substancji leczniczej w postaci aerozolu. Jest to metoda nieinwazyjna, którą można stosować zarówno w celach typowo leczniczych, jak i profilaktycznie. Nie wymaga większego przygotowania, jak to bywa przy inhalacji.

Kiedy korzystać z nebulizatora?

Tak jak już wcześniej wspomniano, nebulizator może być stosowany w celach profilaktycznych oraz leczniczych. Jest to całkowicie bezbolesna i nieobciążająca organizmu metoda leczenia dolegliwości górnych i dolnych dróg oddechowych, szczególnie polecana w przypadku małych dzieci.

Ta bezbolesna i bardzo wydajna metoda zalecana jest w przypadku takich dolegliwości, jak zapalenie zatok, astma, alergia wziewna, zapalenie oskrzeli, przewlekły nieżyt nosa i gardła, czy też zespół nieruchomych rzęsek.

Urządzenia do przeprowadzania terapii aerozolami są dostępne od ręki w każdej aptece. To doskonałe rozwiązanie dla całej rodziny. Dla starszych dzieci i dorosłych zaleca się korzystanie z ustnika, natomiast młodszym dzieciom, niemowlakom i niekiedy osobom starszym zaleca się korzystanie z maseczki na twarz. Maseczka powinna ściśle przylegać do twarzy, aby lek w żaden sposób nie ulotnił się poza urządzenie.

Nebulizator to urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnej apteczce. Jest szczególnie pomocne w okresie jesienno-zimowym, kiedy to również zwiększa się poziom zanieczyszczenia w powietrzu (SMOG). Doskonale nawilża i rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej wykrztuszanie. Metoda na nebulizator to zatem jedna z najskuteczniejszych metod leczenia dolegliwości dróg oddechowych – bezbolesna, bezproblemowa i nieobciążająca pracy żołądka.

 

 

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze