Jak pielęgnować tatuaż po zabiegu?

Jak pielęgnować tatuaż po zabiegu?

Wykonanie tatuażu dzięki nowoczesnym technikom jest coraz bardziej dostępne i bezpieczne. Aby jednak uzyskać wymarzony efekt – piękny wyraźny tatuaż o bogatej kolorystyce, trzeba mieć świadomość, jak pielęgnować tatuaż po zabiegu i na co dzień. Odpowiednie kosmetyki do tatuażu o właściwościach pielęgnacyjnych to podstawa. Nie tylko przyspieszają gojenie i regenerację skóry, ale również pozwalają na uwydatnienie wzoru i koloru tatuażu.

Osoba wykonująca tatuaż po zabiegu powinna koniecznie zdezynfekować skórę oraz usunąć z niej krew, oraz resztki tuszu. Na całą powierzchnię tatuażu przykleja się specjalną folię samoprzylepną, która działa na zasadzie drugiej skóry. Pełni funkcję ochronne przed działaniem czynników zewnętrznych. Podczas wykonywania tatuażu dochodzi do uszkodzenia naskórka, powstaje rana, którą należy chronić przed zanieczyszczeniem. Specjalna folia stanowi barierę dla kurzu i różnego rodzaju bakterii. Posiada właściwości rozciągliwe. Jest też dość cienka, dzięki temu dobrze przylega do skóry i zapewnia jej odpowiedni dostęp powietrza.

Pielęgnacja tatuażu po zabiegu krok po kroku

Tatuator poucza jak dbać o tatuaż po zabiegu. Bardzo często jednak pod wpływem emocji nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich informacji. Podpowiadamy więc, jak pielęgnować tatuaż po zabiegu dzień po dniu.

Odklejanie folii

Folię ochronną należy trzymać na skórze przez określony czas minimum 24 godziny. Niektóre źródła zalecają jej usunięcie nawet po 2 czy 3 dniach. Na pewno należy to dobrze omówić z osobą wykonującą tatuaż. Pod folią skóra będzie się goiła, może pojawić się wydzielina czy pozostałości tuszu, przez co tatuaż może wyglądać niezbyt fajne. Jest to jednak normalny proces i nie należy się tym przejmować. Folię odklejamy podobnie jak na zasadzie plastra. Można ją delikatnie zmoczyć, aby lepiej odchodziła od skóry.

Mycie tatuażu

Kolejny etap to umycie skóry w miejscu tatuażu i wokół niego. Należy usunąć pozostałości kleju. Do mycia używamy hipoalergicznych kosmetyków – mydła również o działaniu antybakteryjnym.


Osuszanie

Skórę osuszamy delikatnie przez dociskanie. W żadnym przypadku nie trzemy naskórka, by nie spowodować dodatkowych podrażnień i zaburzyć jego gojenia.

Pielęgnacja

Po dokładnym umyciu tatuażu i jego osuszeniu możemy przejść do właściwej pielęgnacji. Na tatuaż nakładamy cienką warstwę kremu.

Tak należy pielęgnować tatuaż przyjemniej 2 -3 razy dziennie, aż do całkowitego zagojenia się naskórka. Po zagojeniu możemy używać specjalistycznych kosmetyków dedykowanych do tatuaży.

Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji tatuażu?

Od właściwej pielęgnacji zależy, jak będzie wyglądał tatuaż po zagojeniu i czy efekt będzie zadowalający. Istotne jest regularne stosowanie specjalistycznego kremu. W https://ninjaink.pl znajdziemy profesjonalne kremy do pielęgnacji tatuażu marki NINJA INK - TATTOO ELIXIR. Preparat przyspieszy regenerację naskórka, poprawi jej elastyczność, załagodzi stan zapalny, odpowiednio nawilży, co jest szczególnie ważne przy skórze suchej i jednocześnie ochroni tatuaż przed utratą wprowadzonego tuszu.

Krem do tatuażu nabłyszczy i odpowiednio odżywi skórę, dzięki temu znacząco przyspieszy proces zabliźniania ran. Właściwe nawilżanie ma również wpływ na kolor tatuażu. Im skóra bardziej nawilżona, natłuszczona, tym kolor jest wyraźniejszy. Kontury są również lepiej widoczne. Po zdjęciu foli ochronnej poleca się smarowanie tatuażu nawet 2 czy 3 razy dziennie w ciągu dnia. Produkty mają zazwyczaj bardzo różne pojemności, dlatego z łatwością możemy wybrać takie, które zabierzemy ze sobą wszędzie. Ważne, by kupować preparaty, które zostały przebadane dermatologicznie. To gwarancja bezpiecznej pielęgnacji tatuażu po zabiegu i na co dzień.

 

 

#Materiał sponsorowany 

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Przydatny wpis dla tych co mają tatuaże lub planują je wykonać. Ja nie mam żadnego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Marzy mi się tatuaż, ale odkładam to z roku na rok....Patrycja

    OdpowiedzUsuń