Jak używać kredki do brwi?

Brwi są jednym z najważniejszych elementów naszej twarzy. Bez zadbania o ich stylizację żaden makijaż nie będzie wyglądał na kompletny. W zależności od tego, jaki kształt zdecydujemy się nadać naszym włoskom, dodadzą one charakteru i wyrazistości spojrzeniu lub sprawią, że wyraz naszej twarzy będzie wydawać się zdziwiony lub zezłoszczony. Na szczęście, stylizowanie łuków brwiowych nie jest trudnym zadaniem, a przy tym może całkowicie odmienić Twój wygląd. Umiejętnie wykonane — ogromnie podkreśli urodę. Z naszego artykułu dowiesz się, jak poprawnie malować brwi krok po kroku. 

Jaką techniką malować brwi?

Zacznij od wyszczotkowania włosków spiralką. Ułóż je w pożądany przez siebie kształt. Następnie kredką do brwi podkreśl dolną linię łuku i zaznacz jego ostrą końcówkę. Kolejno ubytki pomiędzy włoskami wypełnij krótkimi pionowymi ruchami — małymi kreseczkami.

Stworzy to efekt zagęszczonych brwi, a nie jednolicie wypełnionego konturu. Niewielką ilość produktu nanieś również na początek brwi, tak by pozostał jaśniejszy. Polecamy kredkę Artdeco, dostępną na tagomago.pl/collections/artdeco, jako sprawdzoną do tego zadania. Na koniec jeszcze raz wyczesz brwi spiralką, by ujednolicić ich kolor i sprawić, że będą wyglądać bardziej naturalnie.

 


Jaką kredkę wybrać do stylizacji łuków brwiowych?

W udanym makijażu brwi najważniejsze są: technika makijażu oraz wybór odpowiedniej kredki. Kredka powinna być przeznaczona dokładnie do zadania, którego chcemy się podjąć, czyli stylizacji brwi. Ołówek do oczu lub inny absolutnie się nie sprawdzi. Ponadto, nasze narzędzie powinno być przede wszystkim dobrane do koloru brwi. Dobrym pomysłem będzie wybranie kredki o ton ciemniejszej od naszych włosów.

Lepiej jednak nie wybierać zbyt ciemnego kolor, ponieważ w ten sposób możemy uzyskać przerysowany, wręcz karykaturalny efekt. Brunetki poza kolorem brązowym mogą sięgnąć również po jasne odcienie czerni, a blondynki po grafit. Ważne by nasz kosmetyk miał również dobrą konsystencję. By była idealna, nie powinna być za sucha ani zbyt tłusta. Najlepsza będzie trwały, nierozmazujący się produkt.


Potrzebujemy również dobrze zaostrzonej końcówki kredki — dlatego warto temperować ją regularnie. Dzięki temu możemy precyzyjnie narysować pożądany kształt brwi. Na koniec, warto rozważyć, czy potrzebujemy kredki, która będzie zakończoną specjalną spiralką, służącą do wyczesywania włosków. Jest to rozwiązanie wygodnie, ale nie wpływające na jakość makijażu. Taką spiralkę możemy zakupić również osobno.

 

 

 

#Materiał sponsorowany 

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. No proszę - niby taka prosta sprawa a jednak chyba nie każdy robi to jak nalezy

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziekuje za przydatne wskazowki! Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń