Poznaj zalety prywatnych przychodni medycznych w Łodzi

Każdemu z nas zdarzało się kiedyś skorzystać zarówno z publicznych, jak i prywatnych przychodni. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Dzisiaj skupimy się na tym, dlaczego dużo lepiej korzystać z odpłatnego leczenia. W końcu zdrowie jest najważniejsze i nie ma co zwlekać w razie wystąpienia jakichś dziwnych objawów. Czym różnią się placówki, które mają podpisaną umowę z NFZ, a czym te drugie? Tego dowiemy się już niebawem.

Czego potrzebują pacjenci?

W dzisiejszych czasach jednym z głównych źródeł pozyskiwania informacji na temat przychodni medycznych jest Internet. Większość z nas, aby wyszukać to, co nas interesuje, wpisuje frazy, niepełne zdania. Nic więc dziwnego, że zamiast pełnym zdaniem, wpisujemy takie frazy, jak przychodnia Łódź Bałuty, czy psychiatria Łódź. Nie chcemy się zbytnio rozpisywać – wyszukiwarka internetowa i tak pokaże nam to, czego szukamy, w mniej lub dokładniejszy sposób.

Coraz częściej sięgamy po wyszukiwarkę internetową, aby umówić się na wizytę, czy też zobaczyć ofertę danej przychodni. Jest to po prostu dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze, niżeli mielibyśmy chodzić osobiście i stać godzinami w kolejkach. I tutaj nasuwa się już pierwsza różnica pomiędzy prywatnymi a publicznymi placówkami medycznymi. W niepublicznych centrach medycznych nie spotkamy się ze zjawiskiem kilkumetrowych kolejek, czy też brakiem numerków.

Standardem stało się w obecnych czasach, aby przychodnia miała swoją stronę www, dzięki której pacjenci będą mogli umawiać się zdalnie na wizyty, bez konieczności wychodzenia z domu. Niektóre dają opcję rejestracji online, inne zaś udostępniają numer telefonu – tak, jak np. Bałuckie Centrum Medyczne. W publicznych placówkach opieki zdrowotnej niestety widać dużą przepaść. Takim placówkom często wystarczy tylko wizytówka w Google Moja Firma oraz numer telefonu, który niekiedy może nie być aktualizowany, a co za tym idzie, my jako pacjenci musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie udać się na miejsce osobiście.

 

Czy każdy musi mieć ubezpieczenie zdrowotne, aby dostać się do przychodni?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. W przypadku publicznych placówek, które z reguły zawierają umowy z NFZ, możemy korzystać z opieki zdrowotnej tylko i wyłącznie wtedy, gdy jesteśmy ubezpieczeni i podlegamy ubezpieczeniu zdrowotnemu. Wtedy to leczenie jest całkowicie bezpłatne. Haczyk polega na tym, że z reguły trzeba niestety dłużej czekać na swoją kolej, np. wizyta u okulisty w ramach NFZ umawiana jest na 2-3 miesiące wprzód. Dla wielu osób taki czas oczekiwania to duży kłopot – zwłaszcza dla tych, którzy zmagają się z dużo gorszymi schorzeniami.

Jeżeli natomiast chodzi o prywatne placówki i centra medyczne – takie jak, np. wspomniana wcześniej przychodnia Łódź Bałuty – to sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. W przypadku płatnych placówek nie musimy mieć ani ubezpieczenia, ani skierowania. Najczęściej w takich wypadkach trzeba uiścić jakąś konkretną opłatę, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług. Takie placówki, w odróżnieniu od przychodni publicznych, pracują często do późnych godzin, czy nawet w sobotę. Dzięki temu mamy bardzo dobrą możliwość tego, aby szybko skorzystać z porady – w razie nagłej potrzeby.

Publiczne przychodnie są z reguły wybierane przez starsze osoby, które mają zdecydowanie więcej czasu i niestraszne im czekanie kilka – czy nawet kilkanaście – godzin w kolejce do lekarza. Prywatna przychodnia to zdecydowanie leszy standard, ale także lepsza kadra medyczna. Możemy tam liczyć na zdecydowanie bardziej szczegółową diagnostykę oraz badania laboratoryjne.

Coraz częściej decydujemy się na tego typu zmiany – z publicznych placówek na prywatne – ze względu na to, że są one po prostu dużo lepiej przystosowane do potrzeb pacjentów, a i personel jest znacznie bardziej pomocny. Dlatego warto dobrze się zastanowić nad tym, czy nie lepiej udać się do prywatnego centrum medycznego, niżeli do publicznej przychodni.

 

 

 #Materiał sponsorowany

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Uważam, że to dobry pomysł jeżeli ktoś chce sprawnie udać się po poradę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Publiczne przychodnie niekoniecznie są przeznaczone dla pacjentów, kolejki i obsługa nieraz są tragiczne.

    OdpowiedzUsuń