Tabliczka mnożenia do druku

Nauka mnożenia może przyprawić wielu uczniom i ich rodzicom kłopotu. Niestety opiera się na pamięciowym zapamiętywaniu wyników, co z pewnością nie jest takie proste. Trzeba ćwiczyć, powtarzać i tak w kółko, aż do skutku. Co prawa znając tabliczkę mnożenia do 50 możemy poznać tajniki paluszkowej tabliczki mnożenia, gdzie na palcach w niemalże magiczny sposób możemy rozszyfrować poszczególne wyniki mnożenia przez 6, 7, 8 czy 9. 

Póki co ucząc się tabliczki mnożenia w zakresie 50 konieczne są pomoce dydaktyczne, które pomogą mam w nabywaniu i ćwiczeniu nowych umiejętności w zakresie mnożenia. Kluczem do sukcesu jest zachęcenie dziecka do nauki. Można to zrobić drukując tabliczkę mnożenia w ciekawej szacie graficznej przyjaznej dziecku. 

Poniżej tabliczka mnożenia do druku. Przygotowałam dla Was klika wersji. Pierwsza to ta podstawowa bez żadnych ozdobnych szlaczków, kolejne są już moim zdaniem o wiele ciekawsze. Jeśli mamy w domu kolorowy tusz możemy wydrukować tabliczkę mnożenia karty w kolorze. Na pewno nauka z taką tabliczką mnożenia będzie o wiele ciekawsza i dziecko szybciej nauczy się niezbędnych podstaw. 

tabliczka mnożenia do druku


Karty tabliczka mnożenia do wydruku pobieramy tak jak każdą zwyczajną grafikę na komputer przez przycisk - zapisz jako. Możecie je drukować nieskończoną ilość razy, a tylko do użytku prywatnego. Zabronione jest jej rozpowszechnianie bez podania autora - czyli mnie. Podczas drukowania polecam obwolutę, która usztywni nieco kartkę i ochroni ją przez uszkodzeniami w trakcie eksploatacji - nauki tabliczki mnożenia.

Prześlij komentarz

0 Komentarze