Poznaj sekrety codziennej pielęgnacji skóry

Pielęgnacja twarzy powinna być najważniejszym etapem w kobiecej porannej i wieczornej toalecie. Ma ona wiele zalet - dzięki niej skóra twarzy, szyi i dekoltu jest w lepszej kondycji. Poprawi się poziom nawilżenia, skóra będzie jędrna, wypryski znikają, a zmarszczki stają się wygładzone. Dobrze przygotowaną twarz pod makijaż uzyskamy tylko i wyłącznie dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Musi być ona być dopasowana do potrzeb naszej skóry. W tym artykule przeczytasz o zasadach dobrej pielęgnacji twarzy i co warto mieć na swojej półce, aby mieć idealną cerę.

3 kroki w pielęgnacji

Istnieją 3 etapy pielęgnacji, które są bardzo ważne nie tylko dla wyglądu, lecz także zdrowia Naszej skóry. Pierwszy z nich to oczyszczanie twarzy. Przydadzą się do niego wszystkie żele/pianki do mycia twarzy, emulsję lub olejki do demakijażu. Pomogą usunąć zanieszczenia zgromadzone na porach, pozostałości makijażu, resztki sebum i kurzu. Twarz myjemy codziennie rano za pomocą delikatnych produktów. Wieczorem można użyć mocniejszych żeli lub żeli wraz z olejkami przeznaczonymi do demakijażu. Raz na tydzień wskazane jest użycie peelingu mechanicznego lub enzymatycznego. Marka Sensum Mare oferuje wybór produktów do oczyszczania zarówno na dzień (SENSUM MARE ALGOPURE delikatna emulsja do demakijażu), jak i na wieczór (SENSUM MARE ALGOPURE delikatny żel do mycia twarzy z kompleksem 5 alg morskich i wodą z lodowca norweskiego).

Drugim etapem jest nawilżane cery. Bez znaczenia czy ma się cerę suchą, tłustą czy mieszaną, produkty nawilżające są wskazane dla każdego typu. Jak sama nazwa wskazuje, nawilżają skórę, dodatkowo mogą ją odżywiać i chronić warstwę hydrolipidową. Takimi produktami mogą być przede wszystkim kremy, ale również serum, emulsję, koktajle czy maseczki w płachcie. Hydrostabilizująco- regeneracyjna maska nocna SENSUM MARE ALGOMASK nawilży nawet najbardziej wymagającą skórę.

Ostatnim etapem jest ochrona przeciwsłoneczna. Krem, serum lub krople SPF 50 powinny być nakładane codziennie na krem nawilżający. Filtry działają na zasadzie lustra i odbijają szkodliwe promienie UV, które emituje Słońce. Zapobiega to tym samym powstawaniu nowotworów, przebarwień i pieprzyków na skórze.

Produkty, których nie może zabraknąć

Oto krótka lista produktów, w które warto zainwestować. Skomplementowanie ich wszystkich stworzy całą pełną pielęgnację:

  • żel do oczyszczania twarzy na noc;
  • pianka do oczyszczania twarzy na dzień;
  • olejek lub emulsja do demakijażu;
  • peeling mechaniczny (z drobinkami) lub enzymatyczny (bez drobinek);
  • krem nawilżający;
  • serum dostosowane do potrzeb skóry (np. nawilżające, odżywcze, złuszczające, odmładzające;)
  • krem, podkład lub krople z filtrem UV;

Czas na krótkie podsumowanie. Stosując odpowiednie produkty do pielęgnacji, można ulepszyć kondycję swojej cery. Poprawi się poziom nawilżenia, skóra będzie bardziej jędrna, wypryski znikają, a zmarszczki stają się wygładzone. Wystarczy chęć wiedzy, chwila czasu i systematyczność. Gwarantowane są niesamowite rezultaty. 

 

 

 #Materiał sponsorowany

Prześlij komentarz

0 Komentarze