Jak wygląda produkcja pasków skórzanych?


Pasek do spodni stanowi jeden z nieodłącznym elementów męski stylizacji. Jako estetyczny dodatek może strawić, że wizerunek oraz cała stylizacja zyskają na uroku i elegancji. Niezależnie od tego czy pasek wykorzystywany jest do ubrań kazualowych, eleganckich, podczas oficjalnych spotkań czy też wizyt u znajomych warto zwrócić uwagę na jego jakość. Zatem co wpływa na jakość paska i w jaki sposób się go produkuje? 
 

Podstawowe informacje na temat produkcji pasków skórzanych

Paski skórzane w Polsce cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tym samym na rynku funkcjonuje coraz więcej rzetelnych firm oferujących wysokiej jakości paski wykonane ze skóry naturalnej. Każdy producent korzysta jednak z nieco innych metod oraz technologii produkcyjnych. Tym samym oferowana galanteria skórzana wyróżnia się dużym zróżnicowaniem. Zupełnie inaczej wygląda produkcja pasków wykonanych ze skóry naturalnej, inaczej zaś ze skóry ekologicznej. Nie należy także porównywać ze sobą pasków produkowanych taśmowo z tymi paskami, które produkowane są ręcznie w niewielkich firmach rzemieślniczych.

Etapy produkcji pasków ze skóry naturalnej

Paski w całości wykonane ze skóry naturalnej wymagają najpierw wybrania odpowiedniej jakości płatów skóry. Następnie na dobrych jakościowo płatach wykrawane są listwy o odpowiedniej długości, uzależnionej od wielkości paska. Co więcej wykrawane listwy mają nieco z większą szerokość aniżeli rzeczywiste wymiary przyszłego paska. Jest to wynikiem faktu, że tylko dzięki krojeniu dwóch sklejonych ze sobą elementów uzyskać można idealnie gładkie brzegi paska. Kolejnym etapem jest wycinanie specjalnego materiału chemoutwardzalnego. Jego głównym zadaniem będzie usztywnienie oraz wzmocnienie całej struktury paska. Nierzadko producenci korzystają z bardzo grubego papieru. Jednak nie jest to najlepszy wybór, gdyż nawet doskonały jakościowo papier ulega z czasem odkształceniu oraz załamaniu. Kolejnym etapem podczas produkcji pasków jest z klejenie ze sobą trzech warstw z wykorzystaniem niezawodnego kleju kaletniczego. Wykazuje się on doskonałymi właściwościami wiążącymi, idealnie zabezpieczając pasek przed rozwarstwieniem. Po klejeniu całość przepuszcza się przez maszynę, której zadaniem jest odpowiednie i równe docinanie paska do preferowanej szerokości. Jednocześnie przygotowuje się szlufki. Natomiast ostatnim etapem okazuje się dziurkowanie oraz zakładanie dodatkowych okuć. Istotny jest również montaż klamry oraz zabicie bolcami końcówki paska, która najczęściej jest metalowa.

Rodzaj skóry do produkcji pasków

Jakość pasków skórzanych zależy przede wszystkim od wybranego materiału. Producenci pasków skórzanych wykorzystują nie tylko skórę licową, lecz także zamszową, anilinową oraz nubuk. Najlepszymi walorami estetycznymi oraz wytrzymałościowymi charakteryzuje się natomiast skóra licowa. Jej ogromnym atutem jest także wytrzymałość oraz odporność na zabrudzenia i dużą wilgotność. Co więcej skóra licowa dostępna jest bardzo wielu wariantach kolorystycznych z niezwykłą głębią kolorów.

 

 

 #Materiał sponsorowany

Prześlij komentarz

0 Komentarze