Najlepsze preparaty do dezynfekcji i odkażania

preparaty do dezynfekcji

Świadomość społeczeństwa w zakresie odpowiedniej dezynfekcji i odkażania wzrosła jeszcze bardziej wraz z okresem pandemii. Nabyta wiedza o ochronie swojego zdrowia znajduje przełożenie na praktykę po dzień dzisiejszy. Tym samym należy uznać, że COVID-19 odegrał tu znaczącą rolę. Z pewnością owa wiedza jest jedną z korzyści płynącą dla ogółu ludzkości. Które preparaty do dezynfekcji i odkażania są najlepsze?

Podstawa - dezynfekcja rąk

Powszechna dostępność do środków ochrony osobistej, takich jak płyny do dezynfekcji, sprawiły że stopniowo coraz więcej osób zaczęło je stosować. Ta korzystna zmiana pozwoliła nie tylko zmniejszać liczbę chorych podczas szczytu pandemii, ale i stała się nawykiem, chroniącym ludzkość na co dzień. Czym powinien wyróżniać się skuteczny płyn dezynfekujący do rąk? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład, tak by preparat miał w sobie alkohol etylowy, etanol lub alkohol izopropylowy o zawartości minimum 60%. Istotne jest przy tym założenie, że wskazane stężenie im jest większe, tym co do zasady lepiej. W ten sposób środek można uznać za wirusobójczy.

Niektóre ze środków mają dodatkowo w składzie glicerynę. Taki płyn do dezynfekcji dodatkowo chroni przed nadmiernym wysuszeniem skóry, co może okazać się pomocne, w szczególności, gdy użytkownik ma częstą potrzebę lub konieczność odkażania dłoni. Warto wspomnieć, że dodatek gliceryny nie wpływa na skuteczność ochrony bakterio- i grzybo- bójczej.

Technika również ma znaczenie

Równocześnie trzeba pamiętać, że w prawidłowym odkażaniu znaczenie ma nie tylko płyn dezynfekujący do rąk. Istotna jest technika dezynfekcji. Warto zwrócić uwagę, by podczas tej czynności, nie pomijać żadnych obszarów dłoni, które mają styczność z jakimikolwiek obiektami. Należy przy tym zadbać o odkażenie zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej części dłoni, bez pominięcia koniuszków palców. W ten sposób można mieć pewność, że dłonie są sterylne i nie przenoszą groźnych drobnoustrojów wprost do np. górnych dróg oddechowych.

Warto również wspomnieć, że część użytkowników w celu bardziej szczegółowej dezynfekcji sięga po preparat manusan. Płyn do dezynfekcji manusan to płyn do mycia rąk, ciała, ale i włosów z chlorheksydyną. Dzięki temu produktowi można w skuteczny i szybki sposób pozbyć się bakterii, które zalegają nie tylko na dłoniach, ale i na pozostałych częściach ciała.

Czy dezynfekcja przestanie być potrzebna?

Społeczeństwo przyzwyczaiło się do dezynfekcji. Z pewnością Światowa Organizacja Zdrowia w wielu regionach, o ile nie na całym świecie, podtrzyma swoje stanowisko dotyczące daleko idącej ostrożności w zakresie społecznej odpowiedzialności. Tym samym należy uznać, że dezynfekcja dalej będzie jednym z podstawowych środków ochrony osobistej. Takie działania mogą mieć wyłącznie pozytywny wydźwięk, również w kontekście nieznanej przyszłości. A zachowana profilaktyka może tylko i wyłącznie zmniejszać skutki ewentualnych niebezpiecznych zdarzeń w kolejnym okresie. Tym samym - dezynfekcja powinna zostać z całym społeczeństwem jak najdłużej.

 

 

#Materiał sponsorowany 

Prześlij komentarz

0 Komentarze