Oczyszczanie wodorowe - 5 najlepszych efektów zabiegu

Salony kosmetyczne oferują wiele różnych sposobów, które skutecznie pomagają przywrócić blask zmęczonej skórze i ją odmłodzić. Oczyszczanie wodorowe to jeden z tych zabiegów kosmetycznych, który jest niezwykle skuteczny i bezpieczny. Pozwala usunąć niedoskonałości, zaskórniki czy naskórek. Efekt? Wspaniale wyglądająca, napięta i zregenerowana cera. Jeśli zastanawiasz się nad tym zabiegiem, koniecznie przeczytaj o jego przebiegu, efektach oraz ewentualnych przeciwwskazaniach. 

Oczyszczanie wodorowe – na czym polega i jak przebiega?

Oczyszczanie wodorowe polega na wprowadzeniu w głąb skóry cząstek aktywnego wodoru, które są wtłaczane pod dużym ciśnieniem. Wodór jako najmniejszy i najlżejszy pierwiastek w środowisku jest w stanie skutecznie przenikać do głębszych warstw naskórka. Tworzony mikrokanały w skórze, przez które wprowadzane są głąb substancje aktywne. Oczyszczanie wodorowe neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starcze.

Zabieg przeprowadza się na czystej, pozbawionej makijażu skórze za pomocą specjalnego urządzenia. Dzieli się na kilka etapów:

  • Etap 1 Peeling enzymatyczny lub kawitacyjny
  • Etap 2  Oczyszczanie z wolnych rodników za użyciu wody wodorowej.
  • Etap 3 Złuszczenie martwego naskórka oraz silne dotlenienie skóry
  • Etap 4 Rozprowadzanie antyoksydantów na skórze
  • Etap 5 Wprowadzenie antyoksydantów do przestrzeni międzykomórkowej przy pomocy głowicy emitującej ultradźwięki.
 

Efekty oczyszczania wodorowego

Zabieg oczyszczania wodorowego charakteryzuje się wysoką skutecznością. A jakie daje efekty peeling wodorowy? Przede wszystkim:

  • zapewnia skuteczne oczyszczenie skóry - Specjalnie przystosowane do tego urządzenie pozwala na naprawdę dogłębne oczyszczenie porów. Wreszcie pozbędziesz się zaskórników i różnego rodzaju niedoskonałości skóry.
  • zapobiega starzeniu się skóry - To jeden z tych zabiegów, który neutralizuje wolne rodniki, a jak wiadomo to one, w głównym stopniu są odpowiedzialne za starzenie się skóry.
  • poprawia wygląd cery - W wyniku zabiegu oczyszczania wodorowego skóra zostaje dotleniona, a drobne zmarszczki zostają wyraźnie spłycone. Dzięki składnikom aktywnym tzw. antyoksydantom można uzyskać efekt odmłodzonej skóry.
  • wyrównuje kolory - Zabieg złuszcza obumarłą warstwę skóry, co prowadzi do tego, że zyskuje ona równomierny koloryt.
  • redukcje wydzielanie sebum.
 

Kto może skorzystać z zabiegu?

Z zabiegu można skorzystać o każdej porze roku, w różnym wieku i to niezależnie od płci. Polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jest na tyle uniwersalny, że może być wykonywany na cerze problematycznej. Działa korzystnie na stany zapalne skóry wywołane przez trądzik. Sprawdza się także w przypadku cery naczynkowej. Ze względu na delikatność i małą inwazyjność zabiegu z oczyszczania wodorowego mogą korzystać także osoby z cerą wrażliwą czy nadreaktywną. Świetne efekty uzyskuje się równie u osób ze skłonnościami do nadmiernego wydzielania sebum. Wszystkie wykonywane czynności podczas zabiegu prowadzą do pobudzenia krążenia krwi i limfy, a w efekcie do lepszego metabolizmu i regeneracji komórek.

Przeciwwskazania do wykonania oczyszczania wodorowego

Zabieg ten jest stosunkowy bardzo bezpieczny i dostosowany do  niemalże każdego typu cery. Przed wykonaniem zabiegu, przeprowadza się szczegółową konsultację w celu wykluczenia dodatkowych przeciwwskazań. Na pewno ograniczeniem są różnego rodzaju choroby nowotworowe, infekcje skórne czy alergie na preparaty, które mają być zastosowane. Nadwrażliwość na prąd elektryczny, metalowe implanty czy rozrusznik serca równie uniemożliwiają wykonanie zabiegu. W celach bezpieczeństwa oczyszczanie nie może być wykonywane podczas ciąży oraz laktacji.

 

 

#Materiał sponsorowany

Prześlij komentarz

0 Komentarze