Czy kupowanie w hurtowni obuwia jest opłacalne?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że sklepów z obuwiem jest mnóstwo, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Oferują one różnorodne modele w wielu wariantach kolorystycznych i fasonach. Dokładnie tak samo, jak hurtownie. Z tym że w hurcie są one zazwyczaj w niższej cenie. Czy kupowanie w hurtowni obuwia jest opłacalne?

Hurtownia obuwia a niższa cena

Z hurtowni obuwia korzystają nie tylko właściciele sklepów obuwniczych, ale również osoby prywatne, którym zależy na kupnie butów w atrakcyjnej cenie. I to właśnie niska cena jest jedną z największych zalet hurtowni. Produkty, kupowane bezpośrednio u producenta, dostawcy są znacznie tańsze od tych, które kupisz w tradycyjnym sklepie czy w galerii. Dzieje się tak, ponieważ sklepy nakładają na buty marżę, czyli kwotę, jaką chcą zarobić na danym modelu. Kupując bezpośrednio u dostawcy, nie płacisz marży, która często wynosi od 50% do nawet i 100% ceny obuwia!

Hurtownia obuwia dla właścicieli sklepów – czy się opłaca?

Kupowanie w hurtowni jest opłacalne również dla właścicieli sklepów obuwniczych. Własny sklep z obuwiem to marzenie wielu osób, a szczególnie tych, którzy są zmęczeni pracą w korporacji. Jednak prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Aby sklep odniósł sukces, musi odpowiadać na potrzeby klientów. Najważniejszy jest tu asortyment. Kupując w hurtowni, przede wszystkim masz wszystko w jednym miejscu. Tym samym oszczędzasz czas, który musiałbyś poświecić na jeżdżenie po kilku sklepach. Najlepiej wybrać takiego dostawcę, który ma szeroki asortyment. Po drugie, tak jak wspomnieliśmy, hurtowniach produkty są tańsze o marżę. Dzięki temu kupisz towar w atrakcyjnie cenie, co umożliwi Ci narzucenie na niego własnej marży. Po trzecie, im dłużej robisz zakupy u jednego dostawcy i im więcej zostawiasz u niego pieniędzy, tym na większe rabaty możesz liczyć!

Nowoczesne hurtownie mają nie tylko swoje siedziby stacjonarne, ale umożliwiają także robienie zakupów przez Internet. Nic dziwnego. Ludzie uwielbiają kupować online i zdecydowanie cenią sobie taką formę. Jeśli zdecydujesz się na zaopatrzenie w hurtowni, wystarczy, że wejdziesz na jej stronę internetową, przejrzysz asortyment, a następnie złożysz zamówienie. Podczas zakupów podasz adres dostawy i kurier przywiezie Ci zamówienie pod same drzwi! Nie musisz nigdzie jechać, aby odebrać do domu. Dostaniesz go pod wskazany w zamówieniu adres. To ogromny atut, ponieważ nie dość, że oszczędzasz czas, to i pieniądze, które trzeba byłoby wydać m.in. na paliwo.

Jak wybrać hurtownię obuwia?

Jeśli zdecydujesz się na zakupy w hurtowni obuwia, znajdź taką, która spełni Twoje oczekiwania. Pod uwagę weź przede wszystkim:

  • asortyment – im większy wybór, tym lepiej. Zwróć też uwagę na jakość produktów. Czasem warto dopłacić, ale mieć pewność, że buty są godne zakupu,
  • możliwość robienia zakupów online – takie rozwiązanie znacznie ułatwia zakupy,
  • opinie i recenzje w Internecie – dostawca powinien cieszyć się pozytywną opinią.

Artykuł napisany we współpracy z hurtownią obuwia Pawpol.

 

 

 

 

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze