Wanna wolnostojąca przy ścianie – wady i zalety

Wanna wolnostojąca przy ścianie – wady i zalety

Jednym z dylematów dotyczących urządzania łazienki, jest ten dotyczący wyboru wanny lub kabiny prysznicowej. Zdania w tej kwestii są dosyć podzielone. Niektórym bowiem zależy na długich, relaksujących kąpielach, innym na szybkim korzystaniu z natrysku. Zauważyć można, że w ostatnich latach osoby, które zdecydowały się na wanny, wybierają modele wolnostojące. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wanien wolnostojących przy ścianie, ich wadach oraz zaletach - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Wanna wolnostojąca przy ścianie - do jakiej łazienki?

Luksusowa kąpiel kojarzona jest zwykle z wanną wolnostojącą. Wbrew powszechnym stwierdzeniom modele te są idealne nie tylko dla łazienek przestronnych i dużych, ale także i do pomieszczeń średniej wielkości. Producenci ich wprowadzili na rynek także wanny wolnostojące kompaktowe, które pomimo mniejszych wymiarów zewnętrznych są niezwykle komfortowe podczas użytkowania, a do tego zachwycają swoją estetyką.

Czym tak naprawdę są wanny wolnostojące i co wyróżnia je od wanien przyściennych czy narożnych? Otóż wanny wolnostojące to wanny, które nie są przytwierdzone do ściany lub podłogi. Są one zazwyczaj większe i bardziej wygodne niż wanny przyścienne czy narożne, ponieważ mogą pomieścić więcej wody i zapewnić więcej przestrzeni do leżenia. Wanny wolnostojące są również często bardziej dekoracyjne i mogą być ozdobą łazienki. Na rynku dostępne są wanny stylizowane, które osadzone są na ciekawych nóżkach imitujących łapy lwa itp. Modele te wybierane są do łazienek retro, klasycznych.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup wanny wolnostojącej?

Wanny wolnostojące są idealne dla osób, które cenią sobie luksus i wygodę oraz chcą mieć więcej przestrzeni do relaksu podczas kąpieli. Wanny wolnostojące są również idealne dla łazienek o dużym metrażu, ponieważ zajmują one dużo miejsca i mogą być głównym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Jeśli masz dużą łazienkę i lubisz kąpiele - wanna wolnostojąca może być dobrym wyborem dla Ciebie. Oczywiście, należy pamiętać, że wanny wolnostojące mogą być również instalowane w mniejszych łazienkach. Wiele zależy od kształtu wanny oraz od jej wymiarów.

wanna wolnostojąca przy ścianie

Wanna wolnostojąca przy ścianie - czym kierować się podczas wyboru?

Podczas optymalnego wyboru wanny do łazienki ważne są różne parametry. Jednymi z istotniejszych są wymiary. Należy upewnić się, że wanna będzie pasowała do przestrzeni w łazience. Zbyt duża nie tylko może przytłoczyć wnętrze, ale także sprawić, że funkcjonalność wnętrza będzie bardzo obniżona. Istotny jest także materiał wykonania. Popularne są wanny akrylowe, ale także i te wykonane z konglomeratu. Wanny wolnostojące akrylowe są bezproblemowe, jeśli chodzi o czyszczenie. Akryl ma gładką powierzchnię. Poza tym jest ciepły i lekki. Wanny konglomeratowe natomiast mają wyjątkową estetykę oraz cechuje je trwałość oraz odporność na wiele czynników zewnętrznych.

Podczas wyboru wanny, ważny jest także ogólny design modelu, który powinien pasować do stylistyki wnętrza. Na rynku bez problemu otrzymać można nowoczesne wanny, które są minimalistyczne oraz takie, które posiadają wiele zdobień. Dużym zainteresowaniem i popularnością cieszą się obecnie wanny wolnostojące przy ścianie. Modele te mają zazwyczaj jeden bok, który umożliwia ich optymalny montaż. Wanny te sprawdzają się również w łazienkach średniej wielkości i są alternatywą dla modeli narożnych czy klasycznych przyściennych.

 

 

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze