Buty na platformie – czym są i jaki model wybrać?

Buty na platformie są jednymi z najbardziej popularnych rodzajów obuwia w ostatnich sezonach. Charakteryzują się ogromną różnorodnością modeli i umożliwiają kobietom tworzenie ciekawych stylizacji. Do tego dodają kilku centymetrów wzrostu, co dla wielu pań może być bardzo atrakcyjną możliwością.

Czym dokładnie są buty na platformie?

Buty na platformie mają grubszą podeszwę w przedniej części buta oraz wysoki obcas, który zazwyczaj przybiera formę wygodne słupka. Dzięki takiej budowie różnica między tymi poziomami nie jest wysoka, a chodzenie na platformie zawsze jest wygodne, mimo że sumarycznie może dodawać dokładnie tyle samo wzrostu, co wysoka szpilka. Nieco wyrównany poziom między przednią a tylną częścią stopy dodatkowo sprzyja zdrowiu nóg. Kobiety, które wybierają platformy, mają stabilne podparcie stopy i nie muszą obawiać się o ból pleców. 

Buty na platformie są wygodne, co stanowczo wpływa na ich popularność. Dodatkowo są bardzo uniwersalne i różnorodne. Pasują do większości strojów casualowych, zarówno tych przeznaczonych na lato, jak i na chłodniejsze sezony. Jednocześnie, możemy znaleźć wśród butów na platformie cały szereg ciekawych modeli o różnym stopniu zabudowania – od sandałów, aż po pełne obuwie sięgające za kostkę.

Modele na lato

Jednymi z najbardziej popularnych butów na platformach są sandały. Zazwyczaj są zapinane wokół kostki, co pozwala kobiecie na swobodne poruszanie się w takich butach po dosłownie wszystkich powierzchniach. Tego typu buty sprawdzą się na wiele okazji, zaczynając od zwykłych przechadzek po mieście, a kończąc na wyjątkowych spotkaniach wieczornych.

Jednak wśród modeli na lato nie mogłoby zabraknąć także butów pełnych. Jest naprawdę wiele okazji, kiedy bardziej pasują do stroju, a często także pogoda nie zachęca do zakładania sandałów. We wszystkich tych przypadkach znacznie lepszym wyborem są więc półbuty, wśród których także nie brakuje ciekawych modeli na platformach. Bardzo ciekawym modelem na tę porę roku mogą być na przykład dostępne na stronie Brilu buty Anatola wykonane z czarnej eko skóry lakierowanej. Dzięki wykonaniu na wysoki połysk prezentują się niezwykle elegancko i doskonale sprawdzą się w czasie chłodniejszych dni jako dodatek do sukienek.

Modele na inne pory roku

Jak już wspomnieliśmy, wśród butów na platformach nie brakuje różnorodnych modeli na wszystkie okazje. Kobiety mogą wśród nich znaleźć przede wszystkim buty casualowe, które pasują do wielu stylizacji. Nie brakuje wyjątkowych butów na platformie, które będą idealnym dodatkiem do spodni. W tym przypadku świetnie zaprezentują się między innymi wsuwane półbuty Gabriella, które sięgają do kostki i mają wygodną budowę, w której łączy się platforma oraz niewysoki obcas.

Wśród butów na platformach nie mogło zabraknąć oczywiście także botków, które osłaniają całą stopę i kostkę, a nawet sięgają lekko na łydkę. To buty, które sprawdzają się do każdego stroju, a dzięki solidnej budowie ochronią przed zimnem, wiatrem czy opadami.

 

fot. materiały prasowe

#materiałsponsorowany 

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze