Jak przebiega, jak wygląda korekta powiek?

Przebieg zabiegu korekty powiek górnych i dolnych wbrew pozorom nie należy do bardzo skomplikowanych, a rekonwalescencja po operacji jest dosyć szybka. Zastanawiasz się, jak wygląda korekta powiek? Sprawdź, jak przebiega ten zabieg medycyny estetycznej.

Na czym polega korekta powiek?

Kolekta powiek to zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolic oczu. W ten sposób można pozbyć się zmarszczek, nieestetycznie wyglądających worków pod oczami, a także odmłodzić wygląd. Konieczność przeprowadzenia korekty powiek górnych często wynika z ich opadania, co może utrudniać widzenie. Natomiast wykonanie korekty powiek dolnych często wiąże się z nagromadzeniem się pod oczami tkanki tłuszczowej i powstaniem w tym miejscu obrzęku. Korekta powiek to jedna z popularniejszych usług w clinicforyou.pl, która może poprawić wygląd skóry pod oczami, przywrócić jej prawidłowe napięcie i jędrność.

Jak wykonuje się korektę powiek?

Korektę opadających powiek górnych wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Pacjentowi podaje się znieczulającą lignokainę, a następnie wykonuje się nacięcia w zagłębieniach oczodołów w naturalnych załamaniach powiek, aby blizny po zabiegu były praktycznie niewidoczne. Chirurg usuwa nadmiar skóry, która utraciła elastyczność. Czasami konieczne jest również pozbycie się tkanki tłuszczowej nagromadzonej pod powieką. Następnie lekarz zakłada pacjentowi szwy.

Natomiast korekta powiek dolnych polega na wykonaniu nacięcia tuż pod linią rzęs. Chirurg plastyczny usuwa nagromadzony pod oczami nadmiar tkanki i odpowiednio naciąga skórę, aby zniwelować zmarszczki. Po wykonaniu zabiegu pacjentowi są zakładane szwy.

Jak wygląda rekonwalescencja po korekcie powiek?

Powrót do zdrowia po korekcie powiek zwykle trwa kilka tygodni. W ciągu 7 dni od zabiegu pacjentowi zdejmuje się szwy. Skóra w okolicach oczu jest bardzo wrażliwa, dlatego jej naruszenie powoduje obrzęk i powstanie wybroczyn. Jednak opuchlizna i zasinienie ustępują zazwyczaj parę tygodni po zabiegu. Zaleca się także, aby zaraz po operacji osoba, u której ją przeprowadzono, pozostała w domu przez kilka dni i nie wykonywała ciężkich prac.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki korekcie powiek? 

Efektem korekty powiek może być odmłodzenie twarzy i bardziej napięta skóra wokół oczu. Dlatego często po ten rodzaj zabiegu sięgają osoby w średnim wieku, których aparycja ze względu na zmarszczki i cienie pod oczami wygląda na zmęczoną i starszą niż jest w rzeczywistości. Efekty zabiegu zwykle utrzymują się od kliku do nawet kilkunastu lat, jednak największy wpływ na kondycję skóry w tym miejscu ma odpowiednia pielęgnacja. Bardzo istotną kwestię stanowi regularne jej nawilżanie i chronienie przed promieniami słonecznymi, dzięki temu będzie ona napięta, a twarz dłużej zachowa młody wygląd.

Korekta powiek może sprawić, że aparycja będzie prezentowała się młodo i promiennie. Niezwykle istotną kwestię stanowi jednak systematyczne dbanie o skórę wokół oczu, aby efekty zabiegu utrzymywały się jak najdłużej.

 

#materiałsponsorowany

Prześlij komentarz

0 Komentarze