Jak zadbać o kolor ubrań - prawidłowe pranie i pielęgnowanie odzieży

 

Wystarczy kilka prań, by kolory Twoich ubrań straciły na intensywności? Jasne kolory żółkną, czerń staje się szara a kolory wyblakłe? Jeśli zmagasz się z tymi problemami zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem, gdzie znajdziecie kilka ciekawych porad jak zadbać o swoje ubrania, by zachowały doskonałą kolorystykę na dłużej.  

Warto mieć świadomość, że na utratę kolorów wpływa zarówno jakość wybranych przez nas ubrań jaki i też błędy, które możemy popełniać w trakcie ich pielęgnowania. Należy więc zadbać o to, by sięgać po odzież wysokiej jakości a jednocześnie ograniczyć błędy popełniane w trakcie pielęgnacji. 

Jak skutecznie zadbać o kolorowe ubrania? 

W ofercie wielu sklepów pojawiają się odzieżowe propozycje dostępne w wielu wzorach, kolorach, odcieniach. Mając tego świadomość i gromadząc wyjątkową garderobę dla siebie powinno się zwrócić uwagę na to jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja kolorowych ubrań, by jak najdłużej zachowały doskonały wygląd. Warto zacząć od tego, że środki piorące jakie są obecnie dostępne w sprzedaży charakteryzują się wysoką skutecznością, jednocześnie jednak przy wielokrotnym praniu trzeba się liczyć z tym, że utrata kolorów jest czymś naturalnym. Warto więc zastosować się do kilku zasad, przy przedłużyć ich trwałość. 

Właściwe przygotowanie prania

Podstawowa sprawa to właściwe pranie odzieży. Przed praniem należy sprawdzać metki, kontrolować jaka powinna być temperatura prania oraz jakie pranie jest dla danego rodzaju odzieży wskazane. Istotne będzie również właściwe sortowanie prania i łączenie podobnych kolorów ze sobą, dzięki temu łatwiej będzie zachować i naturalny wygląd. Chcąc zachować kolor można także decydować sie na pranie na lewej stronie. Materiały, które są delikatne warto prać ręcznie. 

Właściwe detergenty i suszenie ubrań 

Do prania trzeba wybierać wysokiej jakości środki piorące, dbać o ich dopasowanie do rodzaju odzieży, specjalne środki do kolorów. Wykorzystać można chusteczki wchłaniające barwniki. Kolorowe i czarne ubrania nie powinny być suszone w pełnym słońcu, ponieważ słońce niszczy kolor. Suszenie na świeżym powietrzu powinno być na lewej stronie i najlepiej nie momencie szczególnie mocnego promieniowania. 

Jak zachować kolor czarnych ubrań? 

Jak dbać o czarne ubrania? Czarne ubrania są szczególnie narażone na utratę koloru i płowienie, dlatego warto stosować wszystkie wspominane wyżej metody ochrony koloru. Dodatkowo do czarnych ubrań należy wybierać również detergenty przeznaczone do prania tego koloru, które mają dodatkowo go wzmacniać. 

W przypadku czarnych ubrań można także postarać się do odświeżenie koloru. Świetnie w tym celu sprawdzi się ocet, który wpływa na zachowanie kolorów, a także dodanie mocnego naparu z kawy bądź herbaty do prania, które jako naturalne barwniki wpłyną również na wygląd ubrań i sprawią, że łatwiej będzie zachować intensywność koloru. Pozytywnie na czerń wpływać będzie również stosowanie żelazka parowego, które sprawi, że para wniknie głęboko w tkaninę, rozprostuje włókna, ale również wpłynie na odświeżenie koloru. 

Zastosowanie się do wspominanych powyżej zasad sprawi, że łatwiej będzie zadbać o swoje kolorowe i czarne ubrania i zachować ich doskonały wygląd nawet po wielu praniach. 

 

#materiałsponsorowany

Prześlij komentarz

0 Komentarze