Czy warto sięgać po lakier hybrydowy 5w1? Plusy i minusy

Wykonanie manicure hybrydowego jest dość czasochłonne. Sama aplikacja bazy, lakieru i topu zajmuje kilkadziesiąt minut. Producenci lakierów hybrydowych prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych produktów. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawił się produkt obiecujący skrócenie czasu pracy. Lakier hybrydowy 5w1 łączy właściwości aż 5 produktów w jednej buteleczce. Czy warto po niego sięgnąć?

Wykonanie manicure hybrydą 5 w 1 krok po kroku

Lakier hybrydowy typu 5 w 1 ma stanowić mix bazy, lakieru, topu, bazy budującej i produktu do przedłużania paznokci. Niezaprzeczalną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zakupu wyłącznie jednej buteleczki. W teorii jest to rozwiązanie idealne. Na rynku od dawna dostępne są już lakiery hybrydowe 3 w 1. Produkty 5 w 1 dodatkowo mają dawać możliwość nadbudowy, a nawet przedłużenia płytki. 

Aplikacja hybrydy w trzech krokach jest może nieco czasochłonna, ale to właśnie odpowiednie połączenie bazy, lakieru i topu gwarantuje trwałość stylizacji. Produkty łączące te wszystkie kroki w jednym mogą być mniej trwałe na paznokciach. Natomiast to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz wykonać błyskawiczny manicure. Jak wygląda wykonanie stylizacji lakierem hybrydowym 5 w 1? 

Przygotuj płytkę paznokcia tak jak przed nakładaniem tradycyjnej hybrydy – zdejmij starą stylizację i usuń przesuszone skórki z płytki. Następnie dokładnie zmatuj powierzchnię paznokci oraz usuń pył i zabrudzenia za pomocą wacika nasączonego cleanerem. Dla poprawy przyczepności możesz użyć dehydratora i primera. Na tak przygotowany paznokieć nałóż cienką warstwę produktu. Staraj się być precyzyjna, inaczej hybryda może się marszczyć lub obkurczać w czasie utwardzania. Lakier hybrydowy 5 w 1 trzymaj w lampie nieco dłużej niż zwykłą hybrydę, najlepiej ponad minutę (w lampie LED). Po utwardzeniu manicure jest gotowy.

Lakiery 5 w 1 to udoskonalone wersje produktów 3 w 1

Lakiery hybrydowe 5 w 1 – u kogo się sprawdzą?

Na forach i grupach poświęconych paznokciom często pojawiają się pytania, czy lakiery typu 3 w 1 i 5 w 1 to dobry wybór dla początkujących. Co prawda wśród nowicjuszek można znaleźć fanki takich wielofunkcyjnych produktów, ale prawda jest taka, że ich aplikacja jest trudniejsza. Precyzja, z jaką trzeba nakładać niektóre tego typu produkty może powodować u początkującej stylistki frustrację. Na początku przygody z manicure’em lepiej wybrać bezpieczne lakiery hybrydowe, czyli takie, które mają delikatny skład – znajdziesz je na przykład w sklepie internetowym Cosmetics Zone. Są zdecydowanie łatwiejsze w użyciu. Dodatkowo minimalizują ryzyko wystąpienia uczulenia i wybaczają wiele błędów, popełnianych podczas aplikacji produktu.

U kogo więc sprawdzi się ten produkt? Lakier hybrydowy 5 w 1 to wygodne rozwiązanie do stosowania np. na stopach. Jeśli miałaś okazję samodzielnie wykonywać sobie pedicure, docenisz możliwość aplikacji jedynie jednej warstwy. Doskonale też sprawdzi się, gdy musisz wykonać manicure, a masz na niego dosłownie chwilę.


Produkty 5 w 1 i 3 w 1 pozwalają na szybkie wykonanie manicure’u

Przedłużanie paznokci lakierem hybrydowym 5 w 1 

Czy przedłużanie paznokci lakierem hybrydowym to dobry pomysł? Ostatnio stylistki mocno krytykują nawet wykorzystywanie w tym celu bazy budującej, np. kauczukowej. Produkty te powinny być przeznaczone raczej do wygładzenia nierówności płytki i delikatnej nadbudowy. Jeśli zamierzasz przedłużać paznokcie, lepiej wybierz żele hybrydowe do paznokci – są one wystarczająco twarde i wytrzymałe.

 

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze