Na co zwrócić uwagę, wybierając krótki gorset?

Gorset to element garderoby, który potrafi zdziałać prawdziwie cuda, o ile przy jego doborze pamięta się o kilku kwestiach. Co więcej, nie trzeba go traktować jedynie jako bieliznę wyszczuplającą. Z powodzeniem może być on głównym elementem stylizacji. Jeśli ciekawi Cię to na co zwrócić uwagę wybierając krotki gorset, czytaj dalej!

Jak odpowiednio dobrać rozmiar krótkiego gorsetu?

Wybór odpowiedniego rozmiaru gorsetu może przysparzać wielu problemów, szczególnie osobom, które dopiero zaczynają z nim przygodę. Warto więc poznać kilka wskazówek, dzięki którym będzie to o wiele prostsze. Po pierwsze rozmiar krótkiego gorsetu nie musi być odzwierciedleniem rozmiaru odzieży, która noszona jest na co dzień. Gorset to rodzaj bielizny, który ma za zadanie optycznie wyszczuplić sylwetkę, dlatego właściwy rozmiar może być mniejszy niż ten noszony.

Warto jednak pamiętać, że nie można przesadzić i wybrać zbyt małego rozmiaru, ponieważ uzyska się efekt zgoła odmienny od zamierzonego. Ciasny gorset nie pozwoli na równomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej i zamiast zgrabnej i optycznie wysmuklonej sylwetki, uzyska się nieproporcjonalne kształty. A gdzie znaleźć taką bieliznę modelującą? Gorsety wyszczuplające, krótkie zobacz na sklep.justbeck.com.pl, gdzie znajdziesz wiele rodzajów tej bielizny wyszczuplającej.

Jak się mierzyć, kupując krótki gorset?

Dobierając właściwy rozmiar krótkiego gorsetu, należy wziąć pod uwagę nie tylko obwód talii, ale również te pod biustem oraz biodrach. Pozwoli to na idealne dobranie krótkiego gorsetu, który dzięki odpowiednim pomiarom nie będzie ani odstawał, ani zbyt mocno uciskał. Często zdarza się, że rozmiary sugerują bycie „pomiędzy wymiarami”. W takim przypadku lepiej jest wybrać rozmiar mniejszy.

Jeśli już wiemy, które rozmiary są niezbędne do wyboru idealnego rozmiaru krótkiego gorsetu, dobrze jest wiedzieć, jak odpowiednio się mierzyć. A robimy to następująco:

  • obwód talii — mierzony jest zawsze w najwęższym miejscu tułowia, co ważne, nie zawsze linia ta, równa się umiejscowieniu pępka,
  • obwód pod biustem — mierzy się go pod biustem, najczęściej w tym miejscu, w którym przebiega dolna krawędź stanika,
  • obwód bioder — mierzy się go w górnej krawędzi bioder, czyli w tzw. miejscu wysokiego biodra.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze krótkiego gorsetu?

Oprócz wyżej wymienionych aspektów jest jeszcze kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze krótkiego gorsetu. Jeśli ciężko jest określić najwęższe miejsce brzucha, a zdarza się to często z uwagi na brak jego zarysowania, wystarczy zmierzyć swój obwód około 2 cm ponad pępkiem. Szukając odpowiedniego rozmiaru tej bielizny wyszczuplającej, zawsze należy sugerować się wymiarami podanymi przez producenta.

Gorsety sznurowane można regulować, dlatego zaleca się wybór mniejszego rozmiaru. Co więcej, nie warto sugerować się swoim wzrostem przy długości gorsetu. Różne sylwetki mają różne długości torsu, dlatego lepszym pomiarem jest ten określający długość brzucha.

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze