Lato w pełnym blasku: jakie stroje kąpielowe były modne w tym sezonie?

Co prawda okres letni powoli zbliża się ku końcowi, ale warto przeanalizować to, jakie stroje kąpielowe były zdecydowanie najmodniejsze w sezonie letnim 2023. Taka wiedza może się przydać przy dokonywaniu przyszłych zakupów, m.in. na sezon wiosna/lato 2024. Nie da się ukryć, że podróżowanie i odkrywanie nowych zakątków świata bez stroju kąpielowego nie jest dobrym pomysłem, ponieważ zawsze warto sobie pozwolić na odrobinę wodnego szaleństwa i ekspresowe schłodzenie ciała na urlopie lub wyjeździe wakacyjnym. Za jakimi strojami panie powinny się rozejrzeć w pierwszej kolejności? 

Jednoczęściowe stroje kąpielowe - w jednolitym kolorze i z wieloma ciekawymi wzorami

Na pierwszym planie w okresie letnim były oczywiście jednoczęściowe stroje kąpielowe. W tym przypadku panie mogły sobie pozwolić na pełną swobodę wyboru, ponieważ na plażach i nad jeziorami królowały stroje w jednolitym kolorze (głównie zielone, niebieskie, różowe, granatowe i czarne), ale też z rozmaitymi wzorami i motywami (m.in. roślinnymi, kwiatowymi i w kratę). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się m.in. jednoczęściowy strój kąpielowy w czarno-białą kratkę, który wykonano z trzech materiałów:

  • poliestru,
  • poliamidu,
  • elastanu.

Omawiany strój charakteryzuje się zastosowaniem dekoltu w kształcie literki V, eleganckim fasonem oraz obecnością ozdobnej falbanki. W ten sposób panie mogły się wyróżnić z tłumu i zadbać o swój nienaganny look. Co najważniejsze, ten strój może im posłużyć przez wiele długich sezonów. Inne jego zalety to: miękkie miseczki, odkryte plecy i doskonałe ułożenie na każdej damskiej sylwetce. 

Dwuczęściowe stroje kąpielowe - dopasowanie stroju do swoich preferencji i mnogość różnych rozwiązań

Równie ważnym elementem plażowej stylizacji okazały się dwuczęściowe stroje kąpielowe, cieszące się bardzo dużą popularnością zwłaszcza wśród nieco młodszych pań, które lubią eksponować swoje ciało na plaży (przede wszystkim nogi oraz brzuch). To najlepsza opcja dla wszystkich tych użytkowniczek, które chcą odrobinę zaszaleć ze swoją plażową stylizacją. W tej sytuacji nie trzeba się decydować na taką samą górę oraz dół stroju kąpielowego. Panie bardzo często wybierały dla siebie dół w jednolitym kolorze, a górę z ulubionym motywem. Na szczególne wyróżnienie zasługuje m.in. dół od bikini z motywami roślinnymi o kilku charakterystycznych cechach:

  • standardowy krój majtek,
  • bezproblemowe połączenie z górą od bikini (np. w zielonym kolorze lub też z motywem leśnym lub kwiatowym),
  • zastosowanie poliamidu, elastanu i poliestru,
  • uniwersalność, wyróżnienie z tłumu i obecność zielonego odcienia.

Kobiety ucieszyły się jednak z jednej niezwykle istotnej rzeczy, a mianowicie z tego, że wszystkie stroje kąpielowe mogły zakupić w bardzo korzystnej cenie. Raz zakupiony strój może zostać założony na plażę minimum kilkanaście/kilkadziesiąt razy, dlatego w razie potrzeby można po niego sięgnąć również w okresie wiosna/lato 2024. 

 

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze