Najśmiejszniejsze komedie francuskie - top 10

najśmiejszniejsze komedie francuskie

Najśmieszniejsze komedie francuskie to gwarancja udanego wieczoru. Znajdziemy tam wszystko, akcję, dowcip, niebanalne dialogi i przede wszystkim dobrą rozrywkę, na której każdemu tak bardzo zależy. Jeśli chcesz odpocząć po ciężkim dniu, pośmiać się, a może tylko spędzić miło czas przed szklanym ekranem, koniecznie sprawdzać moje zestawienie.

 1. Josephine 2013

śmieszne komedie Josephine

Josephine to francuska komedia romantyczna z 2013 roku. Główną bohaterką jest 29-letnia Josephine, która nie akceptuje swojego wyglądu. Josephine uważa, że to on jest źródłem wszystkich jej niepowodzeń miłosnych. Jej największym marzeniem jest znalezienie idealnego partnera, który nie pali, kocha zwierzęta i jest mistrzem kuchni.

Kiedy siostra Josephine ogłasza zaręczyny, a ona sama czuje presję, że dotąd nie znalazła partnera, postanawia wymyślić opowieść o swoim związku z zamożnym brazylijskim chirurgiem.

Film "Josephine" jest pełen humoru, zwrotów akcji i sytuacji.   Josephine za wszelką cenę próbuje przekonać innych, że jej życie jest równie szczęśliwe, jak jej siostry. To lekka, zabawna opowieść o akceptacji siebie i poszukiwaniu miłości. Marilou Berry doskonale wciela się w rolę uroczej i pełnej sprzeczności Josephine.

2. Przychodzi facet do lekarza 2014 

Główny bohater Romain Faubert to hipochondryk cierpiący na obsesyjne myśli związane z własnym zdrowiem. Jego życie to ciągłe wizyty u lekarzy, liczne badania i hospitalizacje, mimo braku rzeczywistych problemów zdrowotnych. Jego najlepszy przyjaciel, lekarz, w końcu decyduje się znaleźć dla niego rozwiązanie problemu i postanawia znaleźć mu partnerkę. Wierzy, że towarzystwo kobiety pomoże Romainowi wyjść z obsesyjnego skupienia na swoim zdrowiu.

Film celowo umieściłam w czołówce top najlepszych i najśmieszniejszych komedii francuskich, bo jak to często bywa, plan zaczyna się komplikować, a wynikające z tego sytuacje są pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji.

3. Za jakie grzechy, dobry Boże? 2014 

Fabuła skupia się na historii rodziny Verneuil, tradycyjnej francuskiej rodziny katolickiej, której trzy córki wychodzą za mąż za mężczyzn różnych narodowości. Claude i Marie z trudem akceptują związki małżeńskie swoich latorośli, mają jednak nadzieję, że ich najmłodsza córka wyjdzie za katolika. Film bawi do łez, obalając przy tym krzywdzące stereotypy.

4. I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże! 2019

Kolejna lekka i przezabawna komedia francuska nawiązująca do pierwszej części filmu – Za jakie grzechy, dobry Boże? Tym razem córki wraz z rodzinami będą pragnęły opuścić Francję. Oczywiście nie spodoba się to ich rodzicom, którzy zrobią niemalże wszystko, aby zatrzymać ich w kraju. Czy jednak ich działania będą skuteczne? Na pewno możemy spodziewać się wielu posunięć poniżej pasa.

5. A oni dalej grzeszą, dobry Boże! 2021

Ostatnia już część tej familijnej serii. Tym razem, córki chcą zrobić niespodziankę swoim rodzicom z okazji ich rocznicy ślubu, ale czy mieszkanka różnych kultur i narodowości w tym samym czasie i miejscu to dobry pomysł? Na pewno będzie dużo śmiechu i masa zabawnych sytuacji.

6. Agentka specjalnej troski 2016 

Doskonała komedia, która z pewnością spełni oczekiwania fanów Boona. Dowódca specjalnej jednostki ma za zadanie wyszkolenia niezdarnej policjantki, która jest córką Ministra Spraw Wewnętrznych, co z pewnością nie będzie takie łatwe. Jeśli szukacie zabawnych dialogów, niebanalnych postaci i akcji, która śmieszy do łez, to ten film jest obowiązkową pozycją do obejrzenia.

7. Wyszłam za mąż, zaraz wracam 2012 

Jedna z moich najbardziej ulubionych komedii francuskich, którą z czystym sumieniem mogę Wam polecić bez obawy, że rozczaruje kogoś tym wyborem. Isabelle wiedzie z pozoru idealne życie, ma świetną pracę, wspaniałego narzeczonego i dobrze zorganizowane życie. Niestety nie jest do końca szczęśliwa, bo wie że nad jej rodziną wisi klątwa. Kobiety z rodziny Isabelle są szczęśliwe dopiero w drugim związku. Izabelle postanawia więc oszukać przeznaczenie, bierze ślub z przypadkowym mężczyzną, aby najszybciej się z nim rozwieść i być szczęśliwa u boku swojego ukochanego narzeczonego.

8. Tylko nie miłość 2010 

 

Julien jest świetnym terapeutą małżeńskim, niestety sam nie odnosi zbyt wielu sukcesów w relacjach damsko-męskich. Przynosi pecha, każdej kobiecie, na której mu zależy. Każdy jego związek nie jest dłuższy niż 2 tygodnie. Wybranki jego serca po prostu uciekają od niego. Wydaje się, że wszystko zmienia się po poznaniu Joanny. Niestety i tym razem pech nie odpuszcza. Czy prawdziwa miłość pokona przeciwności losu? Najśmieszniejsza komedia francuska pełna przezabawnych wpadek.

 

9. Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus 2008

Ile razy kobiety narzekają na to, że mają dużo obowiązku i są w tym zupełnie same? A ile razy Panowie zazdroszczą swoim partnerkom tego „siedzenia w domu i nic nierobienia”? Pewna para postanawia zamienić się rolami, aby przekonać się na własnej skórze czy życie drugiej połówki rzeczywiście jest takie proste, jak się z boku wydaje. Jedno jest pewne, taka zamiana na pewno będzie źródłem różnych zabawnych sytuacji i pomoże nie jednej osobie spojrzeć na własne życie z drugiej strony. W roli męża jak zawsze najlepszy Dany Boon.

10. Nietykalni 2011

Młody chłopak z niezbyt szanowanej dzielnicy zaprzyjaźnia się ze sparaliżowanym milionerem. Nietykalni to nie tylko świetna komedia, ale przede wszystkim film z bardzo pozytywnym przesłaniem. Na pewno nigdy nie należy się poddawać i zawsze żyć pełnią piersią mimo przeciwności losu. Duża dawka śmiechu i wzruszenia gwarantowana!

 

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze